«Embroidered. Ukraine now»: виставка текстильних робіт у Барселоні

В експозиції представлені роботи Каті Лісової та Світлани Струк.

18 січня у галереї українського сучасного мистецтва в Барселоні Test Gallery відкрилася виставка «Embroidered. Ukraine now» — «Вишивка. Україна тепер».  Тут представили текстильні роботи українських художниць Світлани Струк та Каті Лісової.

Роботи обидвох мисткинь розповідають історію виживання під час війни; прагнення до мистецтва як до порятунку, до того, що допомагає пережити хаос, невизначеність і страх.

Світлана Струк використовує чорний оксамит, який символізує розлючених росіян, і кольорові нитки, як символ тріумфу української армії. Вона сприймає вишивку як справжнє вираження серед недовіри та медіа-спотворення, як щось міцніше та надійніше, ніж будь-який інший засіб мистецтва.

У серіях «Сила пам’яті» та «Темні часи» Катя Лісова використовує цифровий колаж. У ньому переплітає сучасні та історичні фотографії міст, постраждалих від війни, з елементами орнаменту українських рушників та вишивки. Рушник і вишивка стають символічним зв’язком між особистою історією, культурною пам’яттю та трагедіями, які переживають українці.

Про художниць:

Катя Лісова народилася в Києві. Вивчала дизайн одягу та вишивку. Пізніше стала історикинею мистецтва і кураторкою київської галереї. Катя Лісова викладає в художньому інститут, активно бере участь у вивченні українського мистецтва 1950-1990-х років та у створенні онлайн архіву «Ukrainian Unofficial».

Серії «Сила пам’яті» та «Темні часи» з’явилися в період повномасштабного вторгнення в Україну російських військ і у той час, коли росія намагалася занурити Україну в повний блекаут.

Світлана Струк народилася в Івано-Франківську. У 2010 році закінчила відділення станкового живопису Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Роботи Світлани — колажі-ескізи, «склеєні» з речей, що оточують художницю, — чудовий зразок сучасного жанрового живопису. Картини Світлани ілюструють стан молодої людини, яка переживає самотність у пострадянському місті. 

Від початку повномасштабного нападу росії художниця працює виключно в техніці вишивки.

Про галерею:

Test Gallery — галерея сучасного українського мистецтва, яка знаходиться у Готичному кварталі Барселони. Основний напрямок роботи галереї — це презентація сучасного українського мистецтва міжнародній спільноті. Також робота галереї спрямована на зміцнення україно-каталанських відносин: тут проводять спільні події та події, що потенційно цікаві як місцевим мешканцям, так і гостям міста.

Виставка проходитиме до 17 лютого 2024 року. Адреса: Barcelona, Test Gallery, carrer Milans 3.