«Далі: Я поверну собі своє життя»: проєкт пам’яті Максима Кривцова

22 січня у київському культурному просторі Squat 17b відкрилася виставка «Далі: Я поверну собі своє життя», присвячена пам’яті поета, фотографа й військового Максима Кривцова (позивний — Далі).

Виставка складається з 24 фоторобіт Максима Кривцова і доповнена його поезією. Ще у грудні 2023 року у Максима з’явилася ідея зробити невелику виставку своїх фото у якійсь кав’ярні у Києві. На його запит у Facebook відгукнулося багато людей. 

Кураторська група Squat 17b обговорювала з Максимом різні ідеї, формати виставки. Проте закінчувати роботу над виставкою організаторам довелося без автора: 7 січня 2024 року Максим Кривцов загинув.

«22 січня Максим мав святкувати день народження — на нулі чи в колі близьких. Хоч Росія забрала його життя, але друг “Далі” мав те, що неможливо вбити. Рукописи й світлини, відскановані знімки, переписані руками й опубліковані в соцмережах, перечитані уважними очима вірші на сторінках книги. Весь цей доробок промовляє — “Я поверну собі своє життя”», — розповіла Дар’я Криж, співзасновниця культурного проєкту Squat 17b та кураторка виставки.

Тексти, представлені на виставці, —  зі збірки Максима Кривцова «Вірші з бійниці», що вийшла з друку у кінці 2023 року у видавництві Наш Формат.

Виставка проходитиме до 3 лютого 2024 року. Адреса — м. Київ, вул. Терещенківська, 17 Б.