ДУС проведе конкурс на посаду нового керівника «Мистецького арсеналу»

6 липня Державне управління справами проведе публічне засідання конкурсної комісії на заміщення посади директора держпідприємства «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал». До списку кандидатів увійшли 10 осіб.

Отож, на посаду керівника «Мистецького арсеналу» претендують чинна директорка Олеся Островська-Люта та двоє колишніх — Наталія Заболотна та Ігор Дідковський, колишній міністр культури Михайло Кулиняк, колишній директор Палацу «Україна» Роман Недзельський, мистецтвознавиця та голова ГО «Музей сучасного мистецтва» Ольга Балашова, галерист та засновник Bereznitsky Art Foundation Євген Березницький, режисерка, засновниця та директорка ГО «Я ДІЮ» Ольга Данилюк, продюсерка і співзасновниця Театру Єсіних Алла Демура, а також арт-менеджерка Ірина Кислян. Документи кандидатів, подані для участі в конкурсному доборі, зокрема, разом з мотиваційними листами ДУС оприлюднило на сайті.

Ольга Балашова, голова ГО «Музей сучасного мистецтва»

Водночас, деякі кандидати навіть встигли презентувати свої концепції розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу громадськості. Зокрема, своє бачення “Мистецького арсеналу” у 2030 році мистецтвознавиця, голова ГО “Музей сучасного мистецтва” Ольга Балашова, яка протягом 2017-2020 була заступницею генерального директора НХМУ з питань розвитку, представила 18 червня у коворкінгу “Перемога”. Перетворити “Мистецький арсенал” на музейну інституцію принципово нового типу, – Музей українського мистецтва, учасниця конкурсу пропонує, поєднавши потужності “Арсеналу” з Національним художнім музеєм України. Серед іншого, Ольга Балашова наголосила на перспективності виставкових площ “Мистецького арсеналу” – 60 тисяч квадратних метрів та туристичній привабливості розташування обох інституцій.

Отож, на першому поверсі “Мистецького арсеналу” (12 тисяч кв. м.) пропонується створити український ментальний простір, де розмістяться 50 найзнаковіших творів українського мистецтва, які має знати кожен українець. Також планується дати виставкове життя творам із запасників НХМУ, які через брак приміщень, не знайшли місця серед постійної експозиції музею. Й водночас розвивати власну колекцію.

Фонди НХМУ

 

Фонди НХМУ

На другому поверсі “Мистецького арсеналу” Ольга Балашова пропонує облаштувати простір для міжнародних виставкових проєктів. Оскільки в Україні досі немає жодного майданчику, який би відповідав технічним вимогам для обміну виставками зі світовими музеями. Жодна європейська країна не дозволила б привезти в Україну твори, що складають її національне надбання. Для цього приміщення має бути оснащене належним чином, зокрема, кліматичним контролем та сучасними системами охорони.

Ще один сучасний музейний тренд, який Ольга Балашова планує реалізувати на базі “Мистецького арсеналу” у разі обрання її керівником, – інтеграція освітнього процесу в музейне середовище. В оточенні предметів мистецтва і дітям, і дорослим значно легше засвоювати нові знання. В Арсеналі достатньо простору, аби інтегрувати сюди повноцінний навчальний заклад, який співпрацюватиме зі школами по всій країні, та забезпечить доступ до якісної початкової мистецької освіти кожному українцю.

Перше публічне засідання конкурсної комісії має відбутись 24 червня.

Фото: з фейсбук-сторінки Kyiv Academy of Media Arts / Maria Fronoschuk