В Україні з’явився перший фестиваль сучасного колажу «CUTOUT», стартує він в травні 2021 року. Тим часом організатори оголосили Open-Call для митців, що працюють у цьому жанрі. Заявки приймаються до 15 квітня.
Засновано фестиваль «CUTOUT» трьома молодими мисткинями Катею й Ольгою Ситими, та Аннет Сагаль, які прагнуть розширити межі сприйняття сучасного мистецтва й поближче познайомити з напрямком колажу тих, хто досі не звертав уваги на цю техніку як на вид мистецтва. Дехто сприймає його лиш частиною комерційного рекламного ринку. Насправді ж – це один з революційних напрямів в мистецтві. Філософією цієї емоційної та інтуїтивної техніки є трансформація вже створеної кимось ідеальної реальності у власний незвичайний наратив.
Для проведення фестивалю було обрано одразу декілька арт-майданчиків Києва. Перший буде віддано обраним, вже відомим колажистам України. На другому розташується виставка закордонних майстрів. А третій стане платформою для молодих українських колажистів, переможців Open-Call, а також кураторських екскурсій, лекцій та воркшопів. Також в рамках фестивалю заплановані кінопокази документальних стрічок про мистецтво колажу.
Проводитиме воркшопи та екскурсії, й водночас буде експертом з комунікацій досвідчена колажиня Катя Сита. Нагадаємо, нещодавно «Антиквар» писав про її персональну виставку «Крізь чужі обличчя», яка проходила в Музеї історії Києва.
Міжнародні комунікації керуватиме мультидисциплінарна художниця Аннет Сагаль, яка є засновницею першої української спільноти колажистів «KYIV COLLAGE COLLECTIVE». Нині її роботи знаходяться в кількох приватних колекціях, вона створює обкладинки до альбомів і синглів, та афіш.
Обов’язки технічного куратора, проєктного менеджера та координатора фестивалю «CUTOUT» виконуватиме арт-менеджерка українських художників та кураторка Ольга Сита.
Подавати заявки на участь у колективній виставці в категоріях аналогового та цифрового колажу можна до 15 квітня. Детальна інформація про подію та умови участі на веб-сторінці фестивалю «CUTOUT».
Фото: @cutout.festival