“Corruptionism” в НХМУ

З 8 до 12 грудня в Національному художньому музеї України в рамках постійної експозиції проходитиме спецпроєкт “Corruptionism”, присвячений до Міжнародного дня боротьби з корупцією, який відзначають 9 грудня. 

Проєкт “Corruptionism” названо за аналогією до імпресіонізму, реалізму та інших мистецьких напрямів. Концепція полягає в тому, що на класичних роботах українських художників XIX — початку XX століття раптово з’явилися наслідки корупції. Приміром, на картині Сергія Васильківського «Козаки у степу» виникла неоковирна багатоповерхівка, збудована в обхід закону. А від розлогих дерев на картині «У буковому лісі» Володимира Орловського зосталися тільки пеньки — через незаконний видобуток бурштину.

«Мистецтво завжди викликає на діалог: у цьому випадку його мета — показати, як корупція змінює життя кожного з нас. Адже те, що ми вже й не помічаємо у реальному житті, ріже око на творах класичного мистецтва. П’ять змінених картин в експозиції осмислюють п’ять поширених корупційних злочинів. Поруч із кожною роботою розміщена табличка з описом, реальними кейсами корупції в Україні та інструкцією, що може зробити кожен. Адже на відміну від творів мистецтва, на такі злочини не можна просто дивитися — їм потрібно активно протидіяти», — коментує генеральна директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець.

 “Corruptionism”

Ініціатор проєкту — Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI).