“ЧУТИ МОВУ З НУЛЯ”: ВИСТАВКА “ІНШІ ЧАСТИНИ В НАСТУПНОМУ КВАРТАЛІ” У ГАЛЕРЕЇ “THE NAKED ROOM”

Із 10 серпня у гелереї “The Naked Room” працює виставка “Інші частини в наступному кварталі” в рамках проєкту “Мистецтво воєнного стану. Архів”. Куратор виставки — Борис Філоненко. До неї увійшли роботи Антона Саєнка, Каті Бучацької, Андрія Рачинського, Ярослава Футимського, Каті Лібкінд, Андрія Сагайдаковського

Андрій Сагайдаковський “Кассандра” (2021 – 2022). Олія на килимі

Виставка отримала назву з тексту роботи Каті Лібкінд: навколо її фрази “Інші частини в наступному кварталі” побудована експозиція. Ідея народилася у Бориса Філоненка після відвідувань майстерень художників і розмов із ними у травні – червні 2022 р. завдяки стипендії фонду Енді Воргола.

Катя Лібкінд “Інші частини в наступному кварталі” (2022). Папір, олівець, пастель

Також в коментарі порталу “Мітєц” Борис Філоненко розповів, що концепція виставки пов’язана із темою ландшафту і того, як він змінюється і переживається під час воєнних дій. За словами куратора, проєкт став продовженням його тривалих розмірковувань навколо того, чи можлива художня дія в нинішніх умовах, якою зараз може бути виставка та які теми для нас варто піднімати.

Проєкт став зустріччю робіт різних художників, об’єднавши їх мистецтво навколо проблеми образів й пошуку нової мови, у той час як стара виявилася неспроможною висловити те, що відбувається. У кураторському тексті констатується: “Те, про що неможливо мовчати, про те треба говорити”.

Вірші Ярослава Футимського на виставці

The Naked Room — галерея сучасного мистецтва, заснована 2018 року в Києві. Робота галереї ґрунтується на сміливій кураторській програмі та підтримці легітимного артринку для українських художників.
  
Борис Філоненко — арт-критик, головний редактор видавництва IST Publishing, співкуратор українського павільйону на 59-й Венеційській бієнале.