“Час і натхнення”

Видавничий дім “Антиквар” запустив проєкт “Час і натхнення” у форматі онлайн бесід з представниками різних галузей культури, спрямований на підтримку професійної комунікації серед митців та мистецьких інституцій в Україні та Європі. Реалізація такого проєкту позиціонується як спроба не зупиняти діяльність у площині українського мистецтвознавства, театрознавства, кінознавства, культурології та культурної дипломатії задля підтрики інтелектуальної спільноти.

Напередодні війни Видавничий дім «Антиквар», який вже понад 15 років видає однойменний журнал, повідомив про відновлення виходу видань «Український театр» та «Кіно коло» і створення медіахолдингу мистецької періодики. На жаль, перші випуски журналів не встигли вийти друком, але серія мистецьких бесід стає кроком до продовження роботи медіахолдингу та намаганням відновити функціонування мистецької періодики в Україні попри всі складнощі.

В рамках проєкту редактори кожного з видань Ганна Шерман, Ірина Чужинова та Володимир Войтенко створюють серію інтерв’ю з колекціонерами, директорами музеїв, митцями, істориками, театральними та кінодіячами.

«Найтрагічнішим наслідком війни є гуманітарна катастрофа. Особисто я вбачаю ознаки цієї катастрофи не лише у фізичних загрозах і стражданнях, а й у тому, що люди, поставлені на межу виживання, позбавлені можливості навіть думати про свою професійну та творчу діяльність. І найбільш уразливі в цьому представники сфери культури. Сама ідея, сама суть, можливість нашого творчого існування і життєвого покликання піддаються сумніву насамперед нами самими. Нам наче ніяково за те, що ми вважали місією нашого життя та баченням нашої долі. Хоча насправді вистояти у цей час — і є наше надзавдання. Тому, щоб підтримати один одного, повернутися до спілкування, проговорення сенсів свого нинішнього і майбутнього життя, майбутнього країни ми й реалізуємо цей проєкт», — коментує директорка Видавничого дому «Антиквар» Ганна Шерман.

Проєкт був запланований ще напередодні війни. Однак, в сучасних реаліях він набув нових значень, коли запит на історико-культурологічний та мистецький контент про Україну значно збільшився як серед української аудиторії, так і європейської.

Записи розмов можна подивитися на фейсбук сторінках журналуАнтикварУкраїнський театр та на ютуб каналі видавництва.