Вітраж Київського фунікулера

Проект із захисту вітражів Київського фунікулера

Фото: Дмитро Соловйов

“Київський модернізм має жити!” Саме з таким гаслом український фотограф, автор проекту «Ukrainian Modernism» Дмитро Соловйов звертається до усіх, кому небайдужа доля пам’яток архітектури та монументального мистецтва Києва.

Захист культурної та історичної спадщини України у воєнний час – одне з болючих питань, проте митці, архітектори та усі кияни активно долучаються до реальних ініціатив. Один з таких проектів спрямований на захист вітражів станції Київського фунікулера.

План захисту вітражів розроблений активістами з декількох волонтерських організацій і вже узгоджений з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА та балансоутримувачем об’єкту КП “Київпастранс”. До команди, яка займається розробкою увійшли архітектори, реставратор, інженер-конструктор та група професійних альпіністів. Захисна конструкція передбачає 12 дерев’яних щитів товщиною 5 см, вкритих вогнестійким брезентом, що будуть встановлені із зовнішньої сторони стіни фунікулера, навпроти кожного вітража.

Нагадаємо, що Київський фунікулер – пам’ятка місцевого значення, він з’єднує історичне Верхнє місто та Поділ, пролягаючи схилами Володимирської гірки з 1905 року, а усім відомі вітражі, що прикрашають верхню станцію створені видатним українським художником-монументалістом Іваном-Валентином Задорожним у 1984 році. На жаль вітражі крихкі, без додаткового захисту будь-який вибух у радіусі декількох кілометрів стане фатальним для однієї зі знакових пам’яток київського модернізму.

Наразі триває збір коштів для закупівель необхідних матеріалів. Деталі про те, як підтримати ініціативу та долучитися до створення списку найбільш вразливих об’єктів культурної спадщини, які є змога захистити силами громади можна дізнатися за посиланням: https://www.instagram.com/p/Cbaq-0SNLVI/