Арт-детектив знайшов картину Пікассо, яку вкрали 20 років тому

Експерти вже підтвердили, що знайдене полотно дійсно було створене великим майстром.

Голландський детектив Артур Бранд, що спеціалізується на пошуках предметів мистецтва, знайшов у Амстердамі картину Пабло Пікассо, яка зникла 20 років тому. Ця знахідка – портрет музи художника Дори Маар (Buste de Femme), що був створений художником у 1938 році.

Полотно викрали 20 років тому з яхти саудівського бізнесмена у Франції. У той час вона коштувала 4 млн євро. За неї була обіцяна винагорода у 400 тис. євро, проте витвір так і не повернули. Сьогодні портрет музи художника оцінюється в $ 28 мільйонів.

Втрачене полотно було нелегко знайти. Цю роботу ніколи ніде не публікували, вона не висіла в музеї, її фотографій майже не було», – зазначив Артур Бранд.

Pablo Picasso. «Buste de Femme», 1938

Бранд розпочав пошуки полотна ще у 2015 році. Відомо, що картина потрапила у кримінальний світ і передавалася із рук в руки у якості застави. Згодом нею заволодів нідерландський бізнесмен, через якого, власне, Бранду вдалося вийти на витвір. Правоохоронці, що займаються розслідуванням справи, повідомили, що не притягатимуть до відповідальності бізнесмена, оскільки той не знав про викрадення і був впевнений, що отримав твір законно.

«Buste de Femme» була однією із найулюбленіших робіт Пікассо і залишалася в будинку художника аж до його смерті.

джерело: The New York Times