#115: Атрибуція: крок за кроком

Атрибуція майбутнього

№1 (115), 2020

закінчився наклад

Кілька років мене не полишала мрія про обкладинку, створену спеціально для «Антиквара» видатним сучасним художником.

І от — маємо! Ліногравюру, що прикрасила перший номер журналу за 2020 рік, Матвій Вайсберг — один з найвідоміших і найталановитіших українських живописців, чудовий графік і художник книги — створив наприкінці лютого саме для нас. І це зайвий раз підтверджує: усе, що відбувається в нашому житті, спрямоване на усвідомлення та здійснення наших найкращих бажань.

І це ще не все.

Додатковий наклад цього випуску «несе в собі» 100 відбитків, власноруч надрукованих, пронумерованих і підписаних автором. Їх можна придбати в нашій редакції.

Звісно, створення оригінальної гравюри для «Антиквара» — дружній жест митця на нашу підтримку. І всі, хто купить примірник лімітованого випуску, теж підтримають — не тільки журнал, а й саму ідею, сам феномен життєздатності вітчизняного незалежного культурологічного друкованого видання.

Утім, як віддані пропагандисти колекціонування ми здійснюємо не разову акцію, а розпочинаємо безпрецедентний видавничий проєкт. Отже, усі наступні випуски «Антиквара»-2020 будуть «увінчані» ексклюзивними обкладинками і надаватимуть можливість придбати один із ста примірників з авторським оригіналом — пронумерованим і підписаним графічним твором видатного українського митця.

Про те, як замовити та придбати, — на сайті журналу, нашій сторінці у Фейсбуці та за звичними контактами.

І наостанок про тему номера — «Атрибуція: крок за кроком».

Цікаві розвідки, зіставлення, припущення, знахідки та відкриття перетворюють випуск на інтригуючу інтелектуальну подорож, котра дарує дивне відчуття емоційної причетності, залученості до прихованого ходу історії. Сприймати твори мистецтва як артефакти духовного буття ми здатні за будь-яких обставин, що дозволяє не лише комплексно досліджувати минуле, а й певним чином визначати, усвідомлювати, уявляти — атрибутувати — власне бажане майбутнє!

Це і є той «діалог з вічністю», що ми вже 14-й рік ведемо на сторінках нашого видання.

Ганна Шерман, головний редактор