«Анатолій Лимарєв. Квітень»: виставка в галереї «Дукат»

У київській галереї «Дукат» проходить виставка, присвячена пам’яті художника Анатолія Лимарєва. На ній представили живопис та графіку із родинного зібрання.

Анатолий Лимарєв належить до кола київських сімдесятників, що уникали тематики соцреалізму. Працюючи у жанрах пейзажного та портретного живопису, художника цікавила природа світла. Знаковими для творчості майстра стали пейзажі із зображенням сонця — палаючої зорі або джерела абсолютної променистої енергії.

Незважаючи на шану у професійних колах, Анатолію Лимарєву часто дорікали за формалізм і його не визнавали у царині офіційного радянського мистецтва. Працював у видавництвах, створював ілюстрації для дитячих журналів. Іноді долучався до держзамовлень у сфері монументального мистецтва, зокрема разом з Аллою Горською, Віктором Зарецьким, Володимиром Смирновим і Борисом Плаксієм брав участь у створенні мозаїки «Прапор перемоги» для музею «Молода Гвардія» у Краснодоні. Перша персональна виставка художника відбулася у 1988-му, лише через 3 роки після його смерті.

Виставка проходитиме до 10 травня 2024 року. Адреса — Київ, вул. Володимирська, 5.