«Акваторія» Анатолія Ганкевича в Центрі сучасного мистецтва М17

З 23 до 25 жовтня в Центрі сучасного мистецтва М17 відбудуться прем’єрні покази фільму одеського художника Анатолія Ганкевича «Акваторія». Це перша стрічка його нової кінотрилогії «Погляд сонця». Водночас, в галереї проходитиме й однойменний виставковий проєкт митця.

Як пояснив автор, картини з трилогії символізують три часи і три стихії: минуле/вода, теперішнє/вогонь, майбутнє/вітер. Очевидно, що лейтмотивом «Акваторії» стала вода. Саме вона надихнула Анатолія Ганкевича на створення поетичної стрічки.

Анатолій Ганкевич “Хвиля”, 2019, 100х200

Втіленням цього образу – «Акви» – у фільмі стала чемпіонка світу з бодибілдингу – Катя Грима. Епізод з її участю був обраний для візуального прологу до всього виставкового проєкту «Погляд сонця» в М17.

«Акваторія» – ніби мальовничий триптих з казково-сюрреалістичним настроєм. Це фільм-абстракція, де головна дійова особа – Шар-дискобол із 90-х як символ андеграундного клубного руху й водночас візуальний двійник Сонця. Полишивши свій п’єдестал біля входу на пляж Ланжерон, Шар вирушає у подорож. На шляху він вбирає у свої дзеркальця метафоричні відбитки усіх персонажів, яких зустрічає, об’єднуючи їх у єдину «квантову історію».

Кадр з фільму “Акваторія”

«Сонце переслідує поглядом, наче прожектором з відблисків, будь-кого, хто йде берегом. Як святий лик з ікони, який ніби прикутий своїм поглядом до спостерігача. Сонячна доріжка – це погляд сонця. Сонця, як Божественної особистості, яка дивиться одразу на все: на море, на землю і на мене. І я, як і всі люди на землі, всього лише віддзеркалення, маленький рефлекс, відблиск на воді», – зауважує Анатолій Ганкевич.

Варіативність можливого розвитку цієї історії збуджує уяву глядача й ніби занурює його в транс. У кожного мимоволі народжується власна історія, заснована на особистому досвіді.

Анатолій Ганкевич “Автопортрет з шаром”

Проходитиме прем’єра фільму «Акваторія» й однойменна виставка з 23 жовтня до 25 жовтня в Центрі сучасного мистецтва М17, за адресою вул. Антоновича, 102-104, з 11:00 до 21:00.

У перший день показу, 23 жовтня, о 19:00 перегляд фільму відбудеться за участі художника та режисера Анатолія Ганкевича. Після чого автор відповість на запитання глядачів. Через обмеження, пов’язані з пандемією Covid-19, вхід на подію – за попередньою реєстрацією.

Подія у Фейсбук

Також організатори просять відвідувачів не нехтувати заходами безпеки, і не забувати захисні маски.

ПРО АВТОРА:

Анатолій Ганкевич – український митець, представник «нової української хвилі». Народився в Одесі 24 серпня 1965 року. В 1981 році закінчив Одеську художню школу. Як художник прославився створенням живопису в техніці – імітації мозаїки. З 1991 року займається режисурою відеоарту. В 1992 році реалізував перший живописний проект «Причастя». З 2006 року сфокусувався на своїх художніх проектах в таких напрямках як: живопис, графіка, скульптура і відео-арт.

Джерело: M17 Contemporary Art Center