«Агапе. Love» Оксани Брензович

Музей історії міста Києва презентував ювілейну виставку художниці Оксани Брензович «Агапе. Love». Ретроспективна експозиція приурочена до ювілею мисткині і вмістила в себе роботи, які вона створила упродовж останніх трьох років.

Свою нову виставку мисткиня Оксана Брензович назвала «Агапе. Love».  Цим словом грецькі філософи називали безумовну, жертовну любов. Тож агапе – це щось набагато більше, чим та любов, до якої звикла сучасна людина. Не просто симпатія чи захоплення, пристрасть та бажання, а те, що здатне допомогти відчувати себе сильнішим і вищим за небеса, вірити у найнеможливіше. Тому художниця прагне, аби кожен, споглядаючи її полотна, надихнувся, увібрав цю любов і передав її далі.

«Її картини зігрівають, бо вона пише серцем,любов’ю. Невипадково ця виставка називається «Love». Вона пише просто у саду, навкруги буяє природа: квіти, дерева, на небокраї – гори. Їх Оксана і пише. На полотно падає тінь гілки – Оксана, як зачарована, пише ту гілку, просто по тіні. Дмухнув вітрець – затремтіли гілки  –  Оксана пише те тремтіння. Це якась магія, мега-імпресіонізм. Квіти як птахи, птахи як квіти. Так Аполінер колись римував схили пліч і плечі гір. А може,   це – зародки мистецтва майбутнього, коли художник буде вступати у співтворчість із силами самої природи? Останні роки – цілий калейдоскоп яскравих, різнобарвних виставок Оксани Брензович. ЇЇ живопис на очах набирає силу. І хіба тільки живопис? Хусточки, шалики, сорочки, сукні – мега-яскравий бренд Brenzovich розмальовує сіренькі фешн-будні», –  пише про художницю мистецтвознавець Олексій Титаренко.

Також на виставці буде представлена унікальна колекція хусток та рукавиці з принтами малярських творів Оксани Брензович, створена в колаборації з брендом SHPALTA. Ці живописні вироби стануть прикрасами-аксесуарами до одягу від Дому моди «Reny M» Ренати Мойш, показ яких планується на відкритті виставки. І все це одна цільна експозиція. Власне, це симбіоз двох творчих талановитих людей, Ренати і Оксани, які надихають своїми роботами одна одну. В тандемі вони створили вже не одну експозицію, зараз колекція суконь Ренати Мойш доповнена енергетичними творами Оксани Брензович представляє Україну на Міжнародній виставці в ОАЕ Expo-2020 в Дубаї.

Триватиме виставка «Агапе. Love» до 1 листопада в Музеї історії міста Києва.

Фото: Oksana Brenzovych