У НІДЕРЛАНДАХ ПОБУДУВАЛИ ПЕРШЕ В СВІТІ ПУБЛІЧНЕ СХОВИЩЕ ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ

В Роттердамі завершили будівництво фондосховища художнього Музею Бойманса-ван Бенінгена. У приміщенні заввишки 40 метрів розмістять понад 150 тисяч експонатів, більшість яких – із запасників. Зараз у приміщенні  завершують оформлення інтер’єрів і готують колекцію до переїзду. Відкрити сховище для відвідувачів планують в 2021 році.

Проєкт об’єкта створило нідерландське архітектурне бюро MVRDV, вже відоме конструкцією критого ринку в Роттердамі. Зведено фондосховище в просторі міського Парку Музеїв, форму чаші обрано, аби зменшити площу забудови. На даху будівлі висадять 75 беріз і відкриють ресторан.

Depot Boijmans Van Beuningen ззовні
Depot Boijmans Van Beuningen ззовні

Вперше з 1935 року в єдиному приміщенні буде зібрана уся колекція Музею Бойманса – ван Бенінгена. Окрім залів зберігання, відвідувачі зможуть побачити  процес роботи реставраторів.

Експозиції сховища поділені не за періодами та стилями, як зазвичай, а за матеріалами, з яких вони створені. Всередині діятиме п’ять кліматичних зон, що дозволить створити оптимальні умови зберігання для витворів з металу, пластику, органіки, неорганіки і паперу.

Depot Boijmans Van Beuningen всередині
Depot Boijmans Van Beuningen всередині

«Музеї у всьому світі зазвичай можуть показати лише від 6 до 10% своє колекції, решта 90 – заховані в сховище. Ми змінюємо цю тенденцію і першими в світі показуємо свої зібрання повністю», – відзначають в музеї.

Відкрити сховище для відвідувачів планують в 2021 році. Паралельно відбуватиметься реконструкція історичної будівлі Музею Бойманса-Ван Бенінгена. Її відкриття планують на 2026 рік.

Критий ринок в Роттердамі, екстер’єр
Критий ринок в Роттердамі зсередни

Фото: MVRDV

Джерело: The Art Newspaper