#131: Велика історія Великої церкви

До 950-річчя Успенського собору — Великої Печерської церкви

№(4) 131, 2023

300 ₴

в наявності

Успенський собор Києво-Печерської лаври був закладений 1073 року й освячений 1089. Ця церква — одна з найшанованіших святинь православного світу.  Впродовж століть храм не раз потерпав від нападів, пограбувань, стихійних лих і руйнувань. Але його знову і знову відроджував наш народ. 

Як без Києво-Печерської лаври неможлива історія України, так і без Великої церкви неможлива історія Лаври. Української лаври.

Цей випуск «Антиквару» — 

  • про минуле храму, його велич і роль у формуванні української ідентичності та духовності,
  • про події, що змінювали форми собору, але ніколи не змінювали його суть,
  • про оздоблення, іконостаси, предмети культового призначення (Євангелія в дорогоцінних оправах, літургійний посуд, вироби з коштовних тканин, хрести), які належать до найкращих зразків вітчизняного мистецтва,
  • про імена, які стали символами створення, збереження та відновлення храму,
  • про роботу сучасних архітекторів, археологів, істориків, мистецтвознавців, реставраторів, інженерів, будівельників.

Загалом, в матеріалах журналу — вся історія собору: від переказів, пов’язаних із його заснуванням, до відбудови наприкінці ХХ століття. Автори спираються на літописи, архівні матеріали та інші історичні джерела, аналізують археологічні знахідки та креслення, згадують ктиторів, благодійників і митців, які доклали чималих зусиль для зведення й облаштування собору.

Цей номер ми створили у партнерстві з Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» за фінансової підтримки Благодійного фонду «Українська лавра».

Запрошений редактор — історик, виконувач обов’язків генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

Щоб замовити журнал,телефонуйте: +38 (067) 746-98-84 ,

пишіть на нашій сторінці у Facebook  / Instagram,

або на пошту — antykvar.magazine@gmail.com .

Доставка — «Новою поштою» за рахунок отримувача.