#121: КОЛЕКЦІЯ РОДИНИ ПОНАМАРЧУКІВ

ЖИТТЯ СЕРЕД ІКОН
№1-2 (121), 2021

200 грн
в наявності

ЗАМОВИТИ ЖУРНАЛ

Кожен випуск журналу для нас особливий, але цей, присвячений одній з наймасштабніших приватних колекцій в нашій країні — колекції родини Понамарчуків, — винятковий. Музей «Духовні скарби України» — один з найперших приватних музеїв незалежної України, створений Ігорем Тарасовичем Понамарчуком, знаним колекціонером, антикваром, меценатом, справжнім фахівцем у своїй справі. Улітку минулого року Ігоря Тарасовича не стало. Але колекція продовжує жити, продовжує жити і музей. Родина І. Т. Понамарчука звернулася до редакції «Антиквара» з пропозицією створити партнерський проєкт, який представить зібрану ними колекцію, розкаже про її історію, структуру, про найяскравіші експонати. І ми пишаємося тим, що заслужили таку довіру. Ми вже не раз говорили про довіру державних інституцій до нашого видання як своєрідний показник нашої стабільності та високого професійного рівня. Але саме популяризація та підтримка приватного колекціонування є найпершою нашою метою. І тому це партнерство є для нас великою честю.

Ми багато співпрацювали з музеєм «Духовні скарби України» та безпосередньо з Ігорем Тарасовичем, у нас виходили численні матеріали про окремі сегменти колекції та виставкові проєкти; ми надавали колекціонерові слово як авторитетному представникові антикварної сфери, як лідеру корпоративної думки. І у виконанні Тарасовича, як усі його називали, ця думка завжди була сформульована екстремально влучно та яскраво.

Сьогодні родина Понамарчуків — це два покоління колекціонерів. Ми маємо давні стосунки не тільки зі співзасновницею музею, дружиною та соратницею Ігоря Тарасовича — Яною Юріївною Понамарчук, але й з Ігорем Понамарчуком-молодшим та його дружиною, дослідницею історії мистецтва, генеральною директоркою музею «Духовні скарби України» Дар’єю Добріян. Також Дар’я є нашим багаторічним ав- тором, але в роботі саме над цим номером журналу ми з задоволенням співпрацювали з нею ще й як з запрошеним редактором випуску.

Ганна Шерман, головний редактор