У снігоступах та з компасом в руках

Британський картограф Саймон Бек малює масштабні геометричні візерунки на снігу. Свої «полотна», площею в шість футбольних полів, митець створює за допомогою снігоступів під час прогулянок засніженими галявинами Французьких Альп, куди він приїздить щороку. Основні фігури, які зображує 62-річний художник, це сніжинки, спіралі з кубиками, а також більш абстрактні візерунки. Аби творіння художника вийшли більш пропорційними, він вдається до допомоги компаса.

Живописом на снігу Саймон Бек почав займатися після складної травми обох ніг, отриманих під час катання на гірських лижах. За порадою лікаря, він залишив роботу й почав здійснювати щоденні піші прогулянки рівною місцевістю. Приїхавши в 2004 році до Французьких Альп, Саймон Бек вперше взяв снігоступи й вийшов на прогулянку. Пристрасть до розміток на картах далась взнаки, укладання слідів в елементарні фігури привносила різноманіття в кількагодинні бродіння. Створивши першу картину на гладкій поверхні альпійського озера, Саймон зрозумів, що таким чином можна поєднати творчість і відпочинок в горах.

@simonbeck_snowart
@simonbeck_snowart

Як правило, малюнки Саймон Бек заздалегідь планує за допомогою комп’ютера, відзначаючи на місцевості точки, необхідні для створення картини. На відтворення малюнку на місцевості художник витрачає зазвичай від 6 годин до 2 днів. Якщо стає занадто темно, а робота ще не завершена, Саймон підсвічує озеро фарами.

@simonbeck_snowart
@simonbeck_snowart
@simonbeck_snowart

Процес роботи ускладнює крихкість цього виду творчості. Час існування шедевра на снігу визначає погода. Іноді Саймон відновлює заметену снігом картину, іноді приступає до створення нової. Коли починається черговий снігопад в горах, художник не засмучується, а радіє можливості створення нового полотна!

@simonbeck_snowart
@simonbeck_snowart
@simonbeck_snowart

Після простих фігур Саймон Бек почав освоювати складні візерунки та абстракції. До всього, використовуючи різне спрямування слідів, звіряючи їх з рухом сонця, митець домагається досить цікавого ефекту. З висоти малюнок виглядає дуже об’ємним та набуває різних відтінків. Ця техніка дуже схожа на ту, яку використовують професійні художники при створенні ілюзії об’ємного графічного зображення на плоскому аркуші паперу. Оскільки у Саймона немає профільної художньої освіти, нові навички він набуває самостійно. З часом Саймон Бек почав фотографувати свої творіння й викладати їх у мережі, а згодом навіть отримувати замовлення на малюнки.

Відео – Banff & Lake Louise Tourism

Ще однією креативної художницею, яка любить працювати зі снігом, є випускниця Художнього інституту Сан-Франциско Соня Хінріхсен. Щопавда малюнки вона створює не самостійно, а з кількома однодумцями. Всі вони задіяні в проекті «Малюнки на снігу».

@sonjahinrichsen
@sonjahinrichsen
@sonjahinrichsen

Всі картини виглядають ідеально й неймовірно чітко. Втім, Соня ніколи не ставить перед своєю командою суворих завдань. Навпаки, закликає їх включати фантазію та імпровізувати.

Фото: Simon Beck’s Snow Art / Sonja Hinrichsen / Inde.io

Джерело: Dot Art