В Нацопері фестиваль балету й «Казки Гофмана»

У жовтневій афіші Національної опери України окрім цікавого та різноманітного поточного репертуару, заявлені також дві грандіозні події. Це – довгоочікувана прем’єра опери «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха (концертне виконання) та Міжнародний фестиваль Ballet UA з0а участі найяскравіших зірок світового та українського балету.

21-23 жовтня – Міжнародний фестиваль Ballet UA 

Протягом трьох фестивальних днів глядачі побачать на сцені Національної опери України виступи найяскравіших зірок світового та українського балету і молодих танцівників. Це буде грандіозне свято для шанувальників мистецтва танцю, яке об’єднає на одній сцені артистів з різних країн світу – Німеччини, Франції, Великобританії, Литви, а також семи українських театрів. Крім того, фестиваль Ballet UA стане відкритим творчим майданчиком без жанрових обмежень для яскравих, талановитих вітчизняних і зарубіжних артистів та хореографів. В рамках фестивалю вперше відбудеться нагородження Премією «Stars. Ballet UA», яку заснувала Гільдія АРТ. Цією Премією будуть відзначені найвищі особисті досягнення вітчизняних танцівників за минулий сезон в номінаціях: найкращі соліст, солістка, дует, приз глядацьких симпатій. Претендентів на премію висували українські театри. 

Кульмінацією фестивалю Ballet UA стане Гала-концерт зірок світового балету, де разом з guest stars виступатимуть і лауреати премії «Stars. Ballet UA».

Програма фестивалю:
21 жовтня
Урочисте відкриття фестивалю Ballet UA
Премєра балету «Широко заплющені очі» (постановник – Віктор Іщук)
Другий акт балету «Данте» (постановник – Ярослав Іваненко)

22 жовтня
Конференція «Еволюція балету в Україні» (день)
Відкритий урок-репетиція для дітей із сімей постраждалих внаслідок військового конфлікту на Донбасі (день)
Виступи кращих танцівників театрів України (вечір)
Оголошення і нагородження лауреатів Премії «Stars. Ballet UA» (вечір)

23 жовтня
Гала-концерт міжнародних запрошених гостей  і лауреатів Премії «Stars. Ballet UA»
Урочисте закриття фестивалю. 

Запрошені гості та учасники фестивалю

«Казки Гофмана»

29 жовтня відбудеться прем’єра опери Жака Оффенбаха «Казки Гофмана» (концертне виконання), але згодом вистава буде «одягнута» у костюми та декорації. На сцену Національної опери України твір повертається майже через століття! Опера ставилася на сцені театру на початку XX століття – вперше у сезон 1908–1909 рр., потіму 1913 році та 1927-му. За сюжетом, головний герой опери – Гофман, романтичний митець, який шукає здійснення своєї мрії про ідеальне кохання в абсолютно різних жінках. Тут дуже багато містики, цікавих і казкових подій. Звучатиме вона мовою оригіналу – французькою. 

«Казки Гофмана» мають доволі заплутану історію, оповиту таємницями і загадковими подіями. «В оригіналі це зингшпіль, де поєднуються спів і діалоги, але після смерті автора матеріал доповнювався та переписувався Ернестом Гіро та іншими композиторами. Там з’явилися музичні речитативи і навряд чи вони належать Оффенбаху – розповідає диригент-постановник Микола Дядюра. – У різних версіях цієї опери дуже часто змінюють місцями акти, а фінал – це взагалі величезна загадка. Він усюди різний. Ось навіть у сучасному клавірі, котрим я зараз користуюся, є два альтернативних завершення: одне зовсім коротеньке, а друге – більш ліричне, з епілогом…»

Режисер-постановник – Тоні Палмер (відомий британський режисер).
Диригент-постановник – Микола Дядюра.
Художник-постановник – Марія Левитська.
Хормейстер-постановник – Богдан Пліш.
В виконавському складі заявлені: Валентин Дитюк, Дмитро Іванченко, Тарас Штонда, Сергій Магера, Лілія Гревцова, Сусанна Чахоян, Анжеліна Швачка, Ксенія Бахрітдінова-Кравчук та ін. 

В репертуарі театру можливі зміни – слідкуйте за афішею https://opera.com.ua/afisha.