4 травня у США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2020 року. Цьогоріч церемонія відбувалася онлайн.
Відразу у трьох номінаціях «МІЖНАРОДНИЙ РЕПОРТАЖ», «РОЗСЛІДУВАННЯ» та «КОМЕНТАР» перемогла американська газета “The New York Times”. У першій номінації видання отримало нагороду за «викриття хижацтва режиму Путіна», а другою номінацією відзначили серію публікацій газети про таксистів Нью-Йорка.
Американська газета “The Washington Post” отримала нагороду в номінації «РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА СТАТТЯ» за новаторську серію, в якій демонструється вплив екстремальних температур на планету.
У найбільш престижній номінації «ЗА СЛУЖІННЯ СУСПІЛЬСТВУ» (Public Service) перемогла газета “Anchorage Daily News” за спільну з виданням “ProPublica” серію публікацій про нестачу працівників поліції у невеликих населених пунктах Аляски.
Література: у номінації «ПРОЗОВИЙ ТВІР» найкращим романом визнали книжку “The Nickel Boys” письменника Колсона Уайтхеда; «ПОЕЗІЯ» — “The Tradition” Джеріко Брауна; «НЕХУДОЖНІЙ ПРОЗОВИЙ ТВІР» — Анн Буає “The Undying: Pain, Vulnerability, Mortality, Medicine, Art, Time, Dreams, Data, Exhaustion, Cancer, and Care”; Грег Ґрандін “The End of the Myth: From the Frontier to the Border Wall in the Mind of America”. «БІОГРАФІЯ» — “Sontag: Her Life and Work”, автор Бенджамін Мозер. «ІСТОРИЧНА КНИГА» — “Sweet Taste of Liberty: A True Story of Slavery and Restitution in America” Кейлеба Макденіела.
У номінації «МУЗИКА» переміг Ентоні Девіс з твором “The Central Park Five”.
Лауреатами номінації «НОВИННА ФОТОГРАФІЯ» стало агентство “Reuters” за серію про події протестів у Гонконзі 2019 року; лауреатом номінації «ХУДОЖНЯ ФОТОГРАФІЯ» стала “Associated Press” за фотопроєкт, який розповідає про життя в Кашмірі.
З повним списком лауреатів-2020 можна ознайомитися на офіційному сайті премії.
Пулітцерівська премія — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики та драматургії. Була заснована американським журналістом і видавцем «жовтої преси» Джозефом Пулітцером у 1917 році. З того часу премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. З 2017 року розмір премії складає 15 тисяч доларів.
Джерело: pulitzer.org, The New York Times,
Світлина: Channi Anand, Mukhtar Khan and Dar Yasin of Associated Press