ВИСТАВКА ФОТОГРАФІЙ ЕДІТ ЛАНДАУ В МУЗЕЇ ІСТОРІЇ КИЄВА

1 березня 2023 року арт-галерея TRYPOLSKA відкриє виставку фотографій французької мисткині Едіт Ландау в Музеї історії Києва. В рамках експозиції будуть представлені майже 50 її робіт, що розповідають про тілесний досвід через образну розривність та фрагментованість, адже для митця важлива не лише сама зовнішність, але й її “про-явлення”.

Народжена в робітничому місті поблизу Парижа Едіт Ландау (1973) з самого дитинства спостерігає насильство і соціальне лихо. Цей досвід сформував нав’язливу тему тілесного  страждання, яке пронизує всі її майбутні художні твори. В основі візуальної мови фотографки  лежить утвердження існування людини в спотвореній реальності, висвітлення її крихкості та  здатності до мімікрії. В фотографіях Едіт тіло виявляє образну розривність, воно постає  фрагментованим, що водночас не сприймається як вада, яка змушувала б глядача подумки  його доповнити. Кожен твір стає самостійною семантичною одиницею тілесного пейзажа. 

Основою експозиції є класична аналогова фотографія малого тиражу. Незважаючи на  присутність людини на знімках, виставковий наратив відходить від жанру портрету. Головним об’єктом спостереження є народження тілесного пейзажу. Едіт Ландау відстежує шлях від  загального до фрагментарного — кожне наближення до форми створює новий пейзаж, а  непевність людського тіла перетворюється на заяву.

Edith Landau “Ligne 28” (2003). 31 х 30.5
Edith Landau “Pikaїa” (2005). 24 х 30
Edith Landau “Corps II” (2017). 50 х 75

Галерея TRYPOLSKA після початку повномасштабного вторгнення займається проєктами,  пов’язаними з Україною. Виставки Pour L’Ukraine, на яких були представлені роботи двох  українських художників, — Володимира Буднікова та Влади Ралко — проходили європейських столицях — Парижі та Празі. Виставкою Едіт Ландау під час війни в Україні галерея відкриває іншу можливість: французьке мистецтво долає шлях у 2225 км, аби бути представленим українській публіці.

Експозиція відкрита для відвідування з 1 по 19 березня з 12:00 до 19:00. Відкриття відбудеться 1 березня о 17:00.

На головному зображенні — Edith Landau “Ligne 4” (2003).