Втрачені скарби 1960-х

Спілка українських аніматорів УАніма  представила серію інтерактивних новел «60. Втрачені скарби». Мистецьку інді-гру про українських мисткинь-шістдесятниць розробили у рамках програми #UkraineEverywhere Українського інституту, який через онлайн-проєкти розповідає про внесок України до світової культури.

Анімовані розповіді з інтерактивним компонентом розкриють світові творчість та життєвий шлях художниць Алли Горської, Галини Зубченко, Любові Панченко, Галини Севрук та Людмили Семикіної. Вони не лише підтримували дисидентський рух в Україні, через що зазнали репресій з боку радянської влади, але й своїм прикладом, кожна у свій спосіб боролися за права жінок.

Любов Панченко “Дівчина”. Колаж. Пальтова тканина. Музей шістдесятників

Окрім інтерактивної складової, проєкт презентує життєписи художниць, ілюстровані їхніми творами та архівними фото. Стартує він з мінігри, головною героїнею якої стала українська майстриня та художниця з костюмів, лауреатка премії ім.В.Стуса Любов Панченко. Кожен охочий може відчути себе героїнею, яка втікає від переслідувань і бореться з «темними силами» КДБ/

Мистецькі ігри, як їх називають творці проєкту, розроблялись на основі досліджень, роботи з архівами, серії інтерв’ю з мисткинями та їхніми сім’ями. Кожна гра унікальна і створена різними авторами в іншій стилістиці. Ігри побудовані за принципом «point-and-click». Дизайн проєкту розроблений студією BRATY Art Studio.

Наступним етапом проєкту стане реліз інтерактивної новели про українську художницю та правозахисницю Аллу Горську.

Алла Горська “Шевченко. Мати”, 1964. Ескіз вітражу для фойе червоного корпусу Київського державного університету.
Галина Зубченко “Портрет дівчини з чоловіком”. Акварель, папір.
Людмила Семикіна “Легенда про Київ”, 1964. Серія живописних робіт.

Дізнатися більше про проєкт і прочитати унікальні відомості про життя і творчість шістдесятниць можна українською та англійською мовами на сайті.

УАніма / #UkraineEverywhere

Фото: 60. Втрачені скарби

Джерело: На часі