Владислав Шерешевський “Поривчастий”

В Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрилась персональна виставка Владислава Шерешевського «Поривчастий». Експонується вона в межах постійно діючого музейного проєкту «Сучасне мистецтво України» й представляє близько 100 творів живопису, створених упродовж кількох останніх років.

Усталені за формою та живописною технікою роботи Владислава Шерешевського поєднують класичні традиції й постмодерністські тенденції з їх активним звернення до гри сенсів, іронії, естетичного експерименту. Саме це надає творчому методу індивідуальності, оригінальності, робить впізнаваним й спонукає до активного глядацького діалогу. Вивільняє й примножує нові сенси, відкриваючи світоглядні горизонти сучасності.

«Непросто описати в одному невеликому тексті практику самого метамодерністського художника з усіх, кого ми знаємо. Адже Слава Шерешевський глибокий і нескінченний; прямолінійний, але хитрий; витончено брутальний, всенародно любимий і при цьому елітарний. Він настільки різноманітний, що потішить майже кожен погляд і задовольнить майже будь-яку примху, але у той же час майже всякий нерв він знайде чим роздратувати і позлити. Він трясе свого глядача, як грушу, але за це ми любимо його ще сильніше.

Наш герой володіє неймовірною майстерністю робити все навпаки, чим змушує вдумливого відвідувача галереї округляти очі та морщити лоб. Його великоформатні, реалістичні, вивірені композиції бездоганної чистоти з безліччю характерних персонажів можуть раптово спровокувати осуд і гидливість. У той же час недбалі, шорсткі, маленькі етюди з грубо накиданими тортиками або бутербродами виглядають настільки апетитніше за реальні страви, що спокушають не тлінні животи, а одразу наші безсмертні душі», – пише мистецтвознавиця-експерт Лара Дубовецька.

Шерешевський з посмішкою дивиться на фантастичний, алогічний, абсурдний, але привабливий для нього світ. Він іронізує над історією і політикою, рекламою і телебаченням, релігією і національною ідеєю, поєднуючи мало сумісні сюжети й догми.

Головними особливостями живопису Шерешевського є великі мазки, фактурність і копіткість в опрацюванні деталі. Його роботи виконані не лише в реалістичній традиції (станковий живопис), але також і в естетиці примітивізму, гротеску, постмодерністської іронії і самоіронії, неопопарту.

Триватиме виставка «Поривчастий» упродовж травня та червня. 

Також буде презентовано каталог творів Владислава Шерешевського.

Фото: з фейсбук-сторінки Shereshevsky Vladyslav

Джерело: Національний музей «Київська картинна галерея»