6 грудня у Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки творів однієї з найвідоміших українських скульпторок-керамісток Ольги Рапай-Маркіш. Виставка триватиме до 18 грудня.
Ольга Рапай-Маркіш (1929–2012) – донька розстріляного у справі Єврейського антифашистського комітету поета і драматурга Переца Маркіша і репресованої як «член родини зрадника Батьківщини» філолога Зінаїди Йоффе, падчерка розстріляного за «український націоналізм» мовознавця і перекладача Бориса Ткаченка. Вона сама пережила заслання і поразку в правах, розділила трагічну долю безлічі своїх сучасників.
Проте самі твори майстрині у дивний спосіб суперечать її біографії, ніби кидають їй виклик – і водночас є невіддільними від її долі. Світ кераміки Ольги Рапай-Маркіш – це чудове й унікальне переплетіння традицій і казки, міфології і побуту. Це яскравий світ, де поряд у злагоді живуть люди, тварини, птахи і фантастичні істоти.
“Роботи Ольги Рапай-Маркіш є в українських музеях за кордоном. Найбільш цінні збірки знаходяться в Національному українському музеї народного прикладного мистецтва і в Національному художньому музеї України. На виставці представлені роботи з приватних колекцій, а також надбання Центру юдаїки. Це близько 50 керамічних скульптур, а також ескізи, фото…”, – відмітив організатор виставки, директор Центру юдаїки Києво-Могилянської академії Леонід Фінберг.
На відкритті виставки також презентували альбом, присвячений Ользі Рапай-Маркіш.
Куратор виставки: Олександр Ходченко,
за участі Леоніда Фінберга
та Анни Уманської
Адреса: Національний музей Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12
Подія у FB: https://www.facebook.com/events/170224360238934/