Виставка до 400 річниці ілюстрованої перуанської хроніки історика Феліпе Гуаман Пома де Айала

18 вересня о 18.00 у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (Велика Лаврська дзвіниця) відбудеться урочисте відкриття культурно-історичного проекту «Виставка до 400 річниці ілюстрованої перуанської хроніки історика Феліпе Гуаман Пома де Айала».

Виставка присвячена шедевру світової історіографії. «Нова Хроніка та Добре Правління» Феліпе Гуаман Пома де Айяла була створена близько 1615 року в Перу і являла собою скріплений манускрипт з майже 1200 сторінок. Книга поділена на дві частини: перша – «Нова Хроніка» – розповідає про доінкові часи та Імперію Інків. У «Доброму Правлінні» автор висвітлює несправедливість, експлуатацію та зловживання владою колонізаторами, а також висловлює пропозиції Іспанській Короні щодо соціальних та урядових реформ у нових Іспанських колоніях.

Манускрипт описує історію Перу від найдавніших часів, розповідає про життя кожного з правителів Інків та їхніх дружин, а також про закони, вікові групи, календар, ідолів, чаклунів, поховання, покарання, в’язниці, пісні, палаци, шляхи, сховища та урядових осіб.

Хроніка написана в основному іспанською мовою та частково кечуа (мовою інків). Книга Поми знаменита своїми 398 гравюрами, які супроводжуються авторським текстом. У межах експозиції відвідувачі зможуть оглянути ілюстрації з книги, які варто вважати повноцінними творами візуального мистецтва: «Нова Хроніка та Добре Правління» – це ілюстрована історія правління Інків та початку Іспанської конкісти Перу.

Сам автор, Гуаман Пома, та історія написання книги сповнені таємничості. Усі відомі факти про життя автора взято з автобіографічних вставок хроніки. Гуаман Пома був індіанцем, вихідцем із знатної інкської родини. Він працював перекладачем у іспанських священнослужителів-місіонерів та колоніального уряду. Манускрипт був адресований королю Іспанії Філіпу ІІІ та відправлений до Іспанського королівського двору, однак навряд чи потрапив до рук короля. Він все ж дістався Європи, де його виявили лише у 1908 році в Королівській Бібліотеці Копенгагена.

«Нова Хроніка та Добре Правління» включені до переліку об’єктів реєстру «Пам’ять світу» ЮНЕСКО.

Виставка триватиме з 18 вересня до 30 листопада 2017 року

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 15