Виставка Алєксандраса Возбінаса в галереї “КалитаАртКлуб”

6 жовтня 2017 року о 19:00 відбудеться відкриття виставки живопису литовського художника Алєксандраса Возбінаса. Виставка проходитиме в галереї “КалитаАртКлуб” та триватиме до 1 листопада.

Алєксандрас Возбінас народився  4 березня 1958 року у Вільнюсі. З 1990 року художник є членом Спілки художників Литви. Алєксандрас взяв участь у більш ніж 300 різних виставок у Литві і за кордоном, підготував більше 40 персональних виставок. Твори Алєксандраса Возбінаса придбали Литовський художній музей, Художній фонд Литви, Вільнюська мерія, Національна бібліотека ім. М.Мажвідаса, Художній музей у Шарджі (ОАЕ), приватні галереї у Німеччині, Великобританії, Італії, Польщі, Данії, Швеції,  США та ін.

Алєксандрас Возбінас належить до тих митців, для яких й сьогодні живопис є актуальною художньою формою. У своїх творах художник вміло узгоджує сучасне мислення і традиційний живопис. Для Алєксандраса важливі класичні критерії естетичної оцінки – майстерність, гармонія колориту, співзвуччя. Йому, як сучасному художникові, притаманний контраст засобів художнього вираження та їх несподівані поєднання, імпровізаційна гра, концептуальний підбір різних елементів.

Характер творчості художника спирається не на мімезис, як у традиційному живопису, а на самовираження, в якому можна віднайти сліди потоку підсвідомості, схильність до індивідуального парадоксу, елементи гротеску, що диктуються вільною волею митця.

Твори художника мають складну пластичну мову. Тут свобода мазку живопису єднається з ритмом стікання фарби, з відкритими декоративними площинами або пунктиром накресленими лініями. Глибинний простір картини складений за принципами розташування декоративних плям, а на перший план вириваються контури різноманітних символічних елементів, часто густо переплетених між собою.

“Мені подобається шукати художню метафору, яку можна охарактеризувати як той чи інший прояв буття. Подобається колір, структура, момент гри… Живопис мені подобається тим, що хоча б коротко можеш відчути себе деміургом, моделювати ситуацію з ліній, кольорів, площин. Так віднаходити щось несподіване і цікаве. Через колір, тон, півтон  для мене розпочинається шлях з незорового буття до зорового світу…”, – коментує свою творчість Алєксандрас Возбінас.

“Пишеш чи малюєш – намагаєшся дізнатись сутність речі, явища, процесу. З’ясовуєш, доки не стає зрозумілим.  Або стає зовсім незрозумілим. Відбувається перетворення, коли з небуття народжується гримаса, яку я схильний називати картиною. Коли кількість картин перевищує число пальців на руках і ногах, з’являється спокуса класифікувати, пересувати, розкласти по полицях і якось назвати або ж навіть скласти у книгу”, – зазначає художник.

Виставка проходитиме за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні

Виставка триватиме з 6 жовтня до 1 листопада

Адреса: галерея “КалитаАртКлуб”, вул. Малопідвальна, 21/8