ВІЙНА В ОБ’ЄКТИВІ КЕРОЛ ГУЗІ

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україні працює американська фотографка Керол Гузі. В її кадрах задокументовані злочини проти цивільного населення в Бучі, Києві, Харкові. Сьогодні Гузі продовжує висвітлювати події російсько-української війни, фотографуючи зруйновані українські міста і людей.

Фотографка завершила Художній інститут Форт-Лодердейла у Флориді, розпочала кар’єру у Miami Herald, а в 1988 р. стала працювати у Washington Post. На сьогодні Керол Гузі єдина фотожурналістка, яка чотири рази отримувала Пулітцерівську премію (1986, 1995, 2000, 2011 рр.): у роботах Гузі висвітлені наслідки стихійних лих, кризи в Гаїті, війни у Косово.

“Смерть невинних” (15 січня 2010 р.). Фотографія Керол Гузі, яка принесла їй Пулітцерівську премію вчетверте. У кадрі — наслідки землетрусу в Порт-о-Пренсі (Гаїті)

Із березня 2022 р. багато людей з різних країн світу відслідковують події в Україні через фотооб’єктив Керол Гузі. Серед її перших кадрів в Україні стали фотографії біженців у Львові — сімей, що рятуються від бойових дій, прощаються із солдатами, які прямують на фронт на сході України.

Біженці, які рятуються від російського вторгнення, вокзал Львові. Фотографія Керол Гузі, 8 березня 2022 р.

В інтрев’ю MSNBC від 3 червня 2022 р. Керол Гузі сформулювала власну рефлексію на російську агресію як внутрішні “зміни, що змушують душу свідчити”. Вона підкреслила, що вся Україна сьогодні відчувається суцільною лінією фронту, адже ніде на її території немає безпечного місця.

Український воїн молиться у церкві святих апостолів Петра і Павла. Львів, березень 2022 р. Фотографія Керол Гузі

Останні фоторепортажі Керол Гузі зняла на Харківщині, яка щодня зазнає обстрілів. 27 червня Гузі зробила фотографії наслідків обстрілу північної Салтівки, де в цей день постраждало більше 20 людей: усі були мирними мешканцями міста.

27 червня 2022 р. російська касетна бомба вбила мирного мешканця Харкова. Його дружина плаче, дивлячись на тіло чоловіка. Фотографія Керол Гузі

Від початку повномасштабного російського вторгення в Україні працюють відомі іноземні фотожурналісти. Окрім Керол Гузі, війну в українських містах знімали Ліндсі Оддаріо і Салван Джордж. 7 липня стало відомо, що до Києва прибула Енні Лейбовіц, видатна американська фотографка-портретистка.

Тим часом українські фотожурналісти розпочали роботу над  створенням цифрового фотоархіву Ukrainian Wаrchive за підтримки Шведського інституту війни.