NFT КОЛЕКЦІЯ “LEXICON” ВІКТОРА СИДОРЕНКА

7 липня 2022 року у віртуальному просторі академії DAN.IT Метавсесвіту Meet Zeon відбулася презентація NFT колекції “Lexicon” Віктора Сидоренка. На презентації директорка Центру сучасного мистецтва М17 Наталія Шпитковська зазначила у роботах художник розповідає про свого героя, який прийшов з радянських часів і бореться за свободу і своє майбутнє.

Серію “Lexicon” Віктор Сидоренко створив незадовго до російського повномасштабного вторгнення: в картинах він зобразив образ людини у спідньому, яка разом із автором переживає метаморфози у процесі боротьби за свободу. Герої на зображеннях Сидоренка намагаються вирватися рухами за межі фігур, які обмежують їхню волю.

Віктор Сидоренко, серія “Lexicon”. Видання можна придбати на платформі Binance

Виставка є благодійним проєктом: 50 % від продажу спрямують на благодійність в межах програм фонду Artfor Victory UA. Фонд був створений Prevalent Fund (Чехія), Adamovskiy Foundation (Україна) і M17 Contemporary Art Center (Україна) з метою підтримки існування та виживання українського культурного сектору в умовах війни. Придбавши NFT, можна посприяти діяльності фонду в підтримці мистецьких інтистуцій, збереженню культурної спадщини, а також митців і мисткинь, які продовжують свою роботу в складних умовах.

Напередодні повномасштабної війни, із 15 грудня 2021 по 12 лютого 2022 року, у Центрі сучасного мистецтва М17 пройшла виставка Віктора Сидоренка “Нульовий рік. Ідея Світла”, яка представила його доробок за останні кілька років. Проєкт демонструє взаємодію живопису з технологіями доповненої реальності, а Персонаж, який з’явився у роботах Сидоренка ще 25 років тому, уособлює трансформації людини в умовах нової реальності.

Підготовка виставки “Нульовий рік. Ідея світла” (грудень, 2021 р.) Фотографія Руслана Сингаєвського

Віктор Сидоренко — український митець, засновник і директор Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. У 2003 р. представляв Україну на 50-й Венеційські бієнале із проєктом “Жорна часу”. Роботи Сидоренка зберігаються в Національному художньому музеї України, Музеї сучасного мистецтва KIASMA (Фінляндія), в колекції Єльського університету США, у збірках художніх музеїв та у приватних колекціях в інших країнах світу.