«Відкрита можливість» в Центрі сучасного мистецтва М17

З 21 травня до 25 липня в Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться виставка українського сучасного мистецтва з приватних зібрань – «Відкрита можливість». До неї увійшли роботи вітчизняних митців, інші твори яких відібрали до колекції французького Центру сучасного мистецтва Жоржа Помпіду.

Виставка «Відкрита можливість» пропонує погляд на сучасне мистецтво України крізь одну з можливих моделей музейного зібрання «тут і зараз», основу для якого закладає спільний внесок українських колекціонерів. На його публічне представлення надихнуло успішне завершенням кількарічних переговорів між Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва та французьким Центром Помпіду щодо дарування центру творів сучасного мистецтва України. Акт передачі творів є не лише своєрідним способом музеєфікації українського мистецтва, але й фактом популяризації та визнання його в контексті світової культури. І нині 164 роботи українських митців вже в Парижі, у постійній колекції музею.

Виставка «Відкрита можливість» включила інші роботи авторства цих художників і не лише їх. Вона значно розширює окреслене Центром Помпіду поле розуміння сучасного мистецтва України, поповнюючи його додатковими персоналіями. Тож глядачі зможуть побачити твори близько 50 майстрів живопису, фотографії, скульптури, відеоарту з приватних колекцій. Експозиція охоплює нетипово широкі часовий і стилістичний діапазони: з кінця 1950-х років до початку 2010-х. Логіку експозиції вибудувано від одеського концептуалізму і Харківської школи фотографії до київського нонконформізму й української «нової хвилі», а також митців «поза системою».

Крім цього, програма проєкту передбачає проведення кураторських екскурсій, лекцій, дискусій, круглих столів, присвячених темі колекціонування, музеєфікації та аспектам сучасного українського мистецтва.

Куратори виставки: Олександр Соловйов, Вікторія Бавикіна

Дизайнер експозиції: Олександр Бурлака

Керівник проєкту: Наталія Шпитковська

Офіційне відкриття експозиції 21 травня о 19:00

Години роботи: вівторок – неділя, з 11:00 до 21:00

Центр сучасного мистецтва М17 (вул. Антоновича, 102-104)

Вхід вільний за попередньою реєстрацією:

 https://cutt.ly/PbSBTeV

Фото та джерело: Центр сучасного мистецтва М17