Київські овації для Сержа Лифаря

В Національному музеї історії України до 116-річчя від дня народження видатного танцівника та хореографа Сержа Лифаря відкрилась виставка «Серж Лифар. Політ Ікара». Колекція митця, що зберігається в музеї, містить близько 1500 одиниць унікальних пам’яток, які свідчать про його непросте життя та творчий злет. Востаннє їх демонстрували в 2015 році.

В експозиції виставки «Серж Лифар. Політ Ікара» представлені: балетний черевичок, пошитий мамою для юного Сергія, листування з родиною 1920–1930-х років, фото та театральні програми виступів трупи С. Дягілєва, виготовлений Коко Шанель костюм Аполлона до балетної постановки «Аполлон Мусагет», елементи костюма Ікара до славетної постановки Сержа Лифаря, міжнародна нагорода в галузі хореографії «Oscar de la dans» та багато інших памʼятних речей.

Урочисте відкриття виставки відвідав український дипломат, посол України в Швейцарії (2000 – 2003 рр.) Євген Бершеда, який сприяв передачі колекції особистих речей Сергія Лифаря від імені графині Інги Лізи Алефельдт-Лорвіґ до Національного музею історії України у 2002 та 2007 роках.

Виставка є вшануванням пам’яті та своєрідними оваціями Сержу Лифарю в його рідному Києві, про які танцівник світового рівня мріяв, але так і не почув за життя. Водночас, завдяки цій виставці можна більше дізнатись не тільки про конкретну постать, а й про епоху, пов’язану з її життям. На виставці присутні матеріали й інших видатних вихідців із України, чиї імена невідомі більшості українцям. Зокрема, світлина авторства Бориса Липницького, який народився в місті Остері Чернігівської області і згодом став відомим французьким фотографом. Також – ескіз Кассандра, художника родом із Харкова, який створив логотип Yves Saint Laurent.

Триватиме виставка «Серж Лифар. Політ Ікара» до кінця серпня. Кураторка проєкту – Олена Іванова.

Фото та джерело: Національний музей історії України