“Ваган Ананян. Зустріч”

АЛЬБОМ, 2016, 144 С.

300 грн 200 грн

в наявності

Замовити

Альбом-каталог “Ваган Ананян. Зустріч” підготовлено до персональної виставки Вагана Ананяна у галереї “Дукат” (06.09-25.09. 2016). До каталогу увійшли твори з колекцій Аукціонного дому “Дукат” О. Рімко, С. Беньямінової, М. Вайсберга, І. Жмулюкіної, А. Мокроусова, В. Соболевського. Упорядники каталогу: К. Лісова, О. Рімко, І. Стратійчук.

Пристрасть вела рукою Вагана Ананяна. Як і властиво багатьом кавказцям, він володів вродженою художньою обдарованістю особливого гатунку, коли дистанція між оком та рукою, між душевним настроєм та рукою, здається зовсім відсутньою, і тоді картина стає відображенням душі. Зображення як щоденник. Живопис – запис почуттів.

… А почуття були бурхливими. Екстраверт, навстіж відкритий світові, довірливо, необачно… І необережно. Світ увійшов крізь прочинені двері його душі разом з усім, що в ньому було: із підступною властивістю перетворювати емоцію на пристрасть, а свободу робити руйнівною. Судячи з робіт, він у всьому прагнув дійти до межі, до крайнього ступеню… чого? – Будь-чого, що він робив. У живописі його приваблювала підвищена виразність форми. Яскравої, наполегливої, експресивної. Рука окреслювала абриси голів, прагнучи до максимального контрасту фігури та тла. Усе сильніше й сильніше…