“В ЕПІЦЕНТРІ БУРІ: МОДЕРНІЗМ В УКРАЇНІ 1900 – 1930-х”

Восени 2022 р. у Національному музеї Тиссена-Борнемісса в Мадриді відбудеться виставка українського мистецва модернізму. 15 червня 2022 р. проєкт виставки був представлений у Фонді Бейлера (Базель, Швейцарія). Його мета — концептуалізувати, вивільнити українське мистецтво ХХ ст. з-під тіні російського і привернути міжнародну увагу до самобутності українського модернізму.

Олександр Богомазов, “Портрет доньки” (1928). Олія, полотно

Проведення презентації майбутньої виставки у Фонді Бейлера підкреслює внесок українського модернізму у світову мистецьку течію, зокрема творчості Олександра Богомазова. Меценат і колекціонер Андрій Адамовський наголосив, що проєкт має й символічне значення, “адже батьківщина авангарду – Україна, і зараз дуже важливо підтримувати українське мистецтво”.

Не менш знаковим стане досвід взаємодії провідних міжнародних мистецьких інституцій із українськими фондами та установами. Презентація українського проєкту у Базелі була організована благодійним фондом “Art for Victory UA” і Центром сучасного мистецтва М17. Серед партнерів презентації — Фонд Наталії Коли, Український інститут, Фонд “Artcult”, Artelia consultancy, український проєкт “Strong & Precious”. У реалізації проєкту також візьме участь Національний художній музей України. 

На виставці будуть представлені роботи Олександра Богомазова, Олександри Екстер, Володимира і Давида Бурлюків, Михайла Бойчука, Вiктора Пальмова, Василя Єрмилова, Анатолія Петрицького, Вадима Меллера та iнших.