«Україна в Помпіду»: виставка українського мистецтва у Франції

Вперше в історії в Національному центрі мистецтва і культури імені Жоржа Помпіду у Франції відбудеться виставка українського сучасного мистецтва періоду від 60-х років ХХ сторіччя до сьогодні. Про завершення конкурсної комісії та початок підготовки до самої виставки на «M17 International Art Collectors’ Forum» офіційно підтвердив куратор інституції Ніколя Луччі-Гунтиков. А кураторка проєкту Вікторія Бавикіна вперше представила публіці перелік та зображення творів, які українські колекціонери передали в якості подарунку у постійну колекцію Центру Помпіду. 

Проєкт «Україна в Помпіду» бере свій початок у 2016 році, коли, за ініціативи  Президента Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва (УККСМ) Зенка Афтаназіва, розпочалися переговори щодо проведення виставки в Центрі Помпіду. Загалом до експозиції увійде 164 роботи українських митців, зокрема, Олександра Ройтбурда, Жанни Кадирової, Олега Мальованого, Євгена Павлова та багатьох інших. Серед дарувальників творів такі українські колекціонери, як сім’я Гриньових та сім’я Павлових, Сергій Лебединський, Володимир Шпільфогель, Андрій Адамовський, Юрій Когутяк, Вадим Мороховський, Зенко Афтаназів, Леонід Комський, Євген Деменок та Тетяна Осадча. 

«Перш за все, нас вразила чудова кондиція дарованих робіт. Окремо ми відзначили регіональну різноманітність українських дарів Центру Помпіду, які репрезентують культуру різних частин країни та відтворюють історичний континуум об’єктами мистецтва: з 60-х років до сьогодні. Комісія мала дуже позитивне враження від колекції і зараз можемо офіційно заявити, що дари є частиною виставки в Центрі Помпіду. Це неймовірна подія, адже ми (Центр Помпіду – прим.) прагнемо зобразити глобальну панораму мистецтва у світі. І репрезентація української культури є дуже важливою у контексті відтворення мистецтва Східної Європи», – коментує реалізацію проєкту «Україна в Помпіду» куратор Центру Помпіду, Ніколя Луччі-Гутников.

Відбудеться виставка українського сучасного мистецтва в Центрі Помпіду  у 2022 році.

Джерело та фото: Український Клуб Колекціонерів Сучасного Мистецтва