У Верховній Раді підтримали створення музею на місці археологічних розкопок на Поштовій

5 липня Верховна Рада проголосувала за постанову «Про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі». 294 народних депутати підтримали рішення про створення музею. 

Документ, який набув чинності з моменту прийняття, передбачає присвоєння місцю археологічних розкопок на Поштовій площі статусу пам’ятки національного значення та створення музею. У такий спосіб парламент рекомендує Кабінету міністрів ужити заходів для збереження об’єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі та створити музей під назвою «Центр середньовічного міста».

У пояснювальній записці наголошується, що музей має стояти на аутентичній основі, на тому самому місці, де археологи розкопали культурний шар ХІІ століття.

Головним змістом музеєфікації досліджених на Поштовій площі об’єктів є їх збереження “in situ” (тобто, у місці виявлення). Будівництвом і подальшою долею підземного археологічного музею (створеного саме на Поштовій площі!) має опікуватися державна влада… Нема сумніву, що такий музей, під який бажано віддати весь підземний простір стане місцем паломництва киян і гостей столиці», – підкреслюють автори проекту.

Окрема пропозиція – внести об’єкт культурної спадщини «Ділянка прибережного міського кварталу середньовічного Києва» на Поштовій до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією «Пам’ятки національного значення». Таким чином на території об’єкта заборонять проводити будівельні роботи.

Розкопки на Поштовій площі велися у 2014-2017 роках на площі понад 2000 кв.м. Археологи віднайшли частину міста ХІІ століття, з дерев’яними парканами, настилами, рештками зрубів та інших споруд.

Компанія «Хенсфорд-Україна» планувала звести тут підземний торговельно-розважальний центр. Забудовник запропонував компромісний варіант із відведенням під музей частини одного з поверхів ТРЦ та можливість побачити фрагмент розкопок крізь скляну підлогу.

Джерело: Офіційний портал Верховної Ради України