У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» почали співпрацю з компанією BioDry Ukraine, щоб вберегти історичні пам’ятки від перезволоження

Архітектурним пам’яткам Києво-Печерської лаври загрожують не лише російські терористи, а й час та природні фактори, зокрема, — волога. Через довготривале перезволоження стін погіршується стан фресок і олійного живопису.

— Пам’яткам потрібен постійний пильний нагляд, щоби вчасно реагувати на зміни. З огляду на історичну та культурну цінність споруд необхідно застосувати лише безпечні й ефективні системи збереження поверхонь, — пояснила завідувачка науковим сектором моніторингу нерухомих памʼяток заповідника Ірина Черевко.

За дослідження стін та фундаментів архітектурних пам’яток взялися представники міжнародної компанії BioDry Ukraine, яка допомагає зберігати історичні будівлі в усьому світі.

Фахівці компанії встановили вже більше 4500 приладів у різних країнах світу — Швейцарії, Італії, Великобританії, Канаді, Польщі, Чехії, Франції, Іспанії тощо. Спеціалісти використовують інноваційний метод осушення, що є швидким, безпечним і має довготривалий ефект. В Україні ця розробка оберігає такі культурні перлини, як Собор Софії Київської, приміщення Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, НІАМ «Київська фортеця» та Хрестовоздвиженський храм, розташований на території Києво-Печерської лаври.

Представники Благодійного Фонду «Українська Лавра», Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» та компанії BioDry Ukraine вже обговорили наступні кроки, які допоможуть реалізувати проєкт зі збереження пам’яток лаври.