У НАЦІОНАЛЬНОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУЮТЬ СЕРІАЛ “МИСТЕЦТВО В КРАЇНІ ВІЙНИ”

25 листопада 2023 року відбудеться презентація документального серіалу “Мистецтво в країні війни” в Національному художньому музеї України. Це спільний проєкт студії документального кіно DocNoteFilms та незалежного об’єднання кінематографістів BABYLON’13. Серіал є пошуком відповідей на питання місця й ролі митця та мистецтва в часи війні. Серед героїв циклу — відомі українські творці. Зокрема, художники Катерина Косьяненко та Микола Рідний, графіки Олеся Джураєва та В’ячеслав Снісаренко, композитор Олексій Шмурак, поетка Світлана Поваляєва та інші.

Протягом листопада й грудня у стінах музею відбуватимуться зустрічі з митцями та покази документальних стрічок про українських митців та їхній досвід переживання й осмислення війни. Гості й герої першого показу – Алевтина Кахідзе та група “Літографія 30”. 

Цикл документальних фільмів складається з 25 епізодів. Кожен з них розповідає про одного з українських митців, які не виїхали за кордон і продовжують свій творчий шлях в Україні. Ба більше, чимало з них отримали статус внутрішньо переміщеної особи, волонтера, захисника країни, постраждалого від обстрілів. Географія проєкту охоплює не лише Київ: зйомки також відбувалися в Ужгороді, Чернівцях, Львові, Полтаві та інших містах. 

Режисер та співзасновник DocNoteFilms Костянтин Кляцкін зазначає: “Тому наш проєкт має на меті не тільки розповісти про 25 українських митців — ми хочемо продемонструвати силу та багатогранність українського мистецтва, його здатність не тільки рефлектувати, а й мотивувати та надихати у найважчі для України часи”.

Показ розпочнеться о 17:00 за адресою м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 6.  Вхід вільний за обов’язковою попередньою реєстрацією