“НАРОДЖЕННЯ МУЗЕЮ”: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ “КИЇВСЬКА КАРТИННА ГАЛЕРЕЯ” ВІДЗНАЧАЄ 100-РІЧЧЯ ВИСТАВКОЮ АНАТОЛІЯ КРИВОЛАПА І ВЛАСНОЮ РЕТРОСПЕКТИВНОЮ ВИСТАВКОЮ

Попри умови воєнного часу, 12 листопада 2022 року Національний Музей “Київська картинна галерея” презентувала два виставкові проєкти. Документально-історичний проєкт “Народження музею” розповість історію одного з найдавніших музеїв Києва. Символічно, що в рік свого 100-річчя Київська картинна галерея представляє роботи Анатолія Криволапа. Виставка “Анатолій Криволап. Класичний живопис” вчергове засвідчує вагомий внесок художника у сучасне українське мистецтво і яскраво представляє ретроспективу його творчості.

Анатолій Криволап, творчість якого вважають візитівкою сучасного українського мистецтва, візуалізує на широкий загал “шлях до себе” й представляє особистий творчий доробок як осмислення автентичності. На думку митця, “класика —  це досконала композиція форм, ліній, кольорових плям на площині відносно простору і сюжету картини або настрою пейзажу. Це фундаментальні основи всіх видів мистецтва”. 

Анатолій Криволап “Вечоріє” (2007)
80 х 100, олія на полотні
Анатолій Криволап, Без назви
80 х 100, олія на полотні

Юрій Комельков, куратор проекту, розповів, що для виставки Анаталія Криволапа виставковий простір повністю змінили, а в шести залах представили декілька десятків робіт, що експонуються вперше. 

Музей має багаторічні партнерські стосунки з автором. Свої напрацювання й відкриття в галузі пластичних інновацій художник представляв в численних попередніх проектах на теренах музею, збагачуючи музейний фонд новими експонатами. У 2022 році за ініціативи й сприяння художника музейне зібрання значно поповнилося роботами сучасних українських митців, які раніше не були презентовані в колекції музею, що знайшло відображення в новому друкованому виданні, здійсненому також за участі Анатолія Криволапа. 

Анатолій Криволап, Без назви
80 х 100, олія на полотні
Анатолія Криволап, Без назви
81 х 101, олія на полотні

Також у день 100-річчя музею його генеральний директор Юрій Вакуленко урочисто відзначив: “Святкуючи Ювілей музею, ми хочемо подивитися у наступні сто років його існування. На мою думку, головне завдання на цей період — бути одним з найголовніших музеїв для майбутньої, процвітаючої України. Водночас, ми мусимо продовжувати вдосконалюватися та впроваджувати інновації у нашу діяльність, як сучасний європейський музей”.

Виставка триватиме з 12 листопада 2022 року до 15 січня 2023 року