У Києві реставрують один із найдавніших збережених житлових будинків Києва — «Будинок Петра І»

Цьогоріч планують завершити реставрацію «Будинка Петра І», що на київському Подолі. На реставрацію було виділено 10 мільйонів гривень.

У 2018 в Києві планують завершити реставрацію «Будинка Петра І» на Подолі. Також відреставрують будинок на вулиці Спаська, 12, який збудували в 1912 році в стилі неокласицизм. Про це 44.ua повідомив начальний управління збереження історичної середи і охорони об’єктів культурного спадку КМДА, Олександр Нікоряк.

«В цьому році закінчуємо фасадні реставраційні роботи і внутрішні роботи в будинку по вулиці Спаська, 12, у якому знаходиться Управління охорони культурної спадщини. Також проводимо реставрацію «будинку Петра І» на Подолі. В минулому році були зроблені внутрішні роботи, а в цьому завершуємо зовнішні реставраційні роботи, в тому числі й ремонт покрівлі», – відмітив Нікоряк.

«Будинок Петра І» в Києві – це один з найдавніших зі збережених житлових будинків Києва. Міська легенда пов’язує будівлю з іменем російського імператора Петра І, проте насправді він тут ніколи не бував. Ця пам’ятка архітектури знаходиться на Подолі за адресою вулиця Константинівська, 6/8. Зараз тут функціонує філія Музею історії Києва.

Джерело: 44.ua