У Гарвардській бібліотеці Гоутон планують оцифрувати рідкісні українські стародруки, зокрема перші видання Івана Федорова, а також твори Тараса Шевченка й Івана Котляревського.
У колекції бібліотеки, яку формують від початку ХХ століття, – Острозька Біблія, Псалтир, «Кобзар» Шевченка 1840 року, першодрук «Енеїди» Котляревського, рукопис Сковороди. Багато з тих книг, що зберігають у Гоутоні, немає в Україні.
У Бібліотеці Гоутон зберігаються такі цінні книжки як першодруки Івана Федорова. Скажімо, Буквар – це дуже цінна книга, примірника якого немає навіть в Україні. «Острозька Біблія», «Псалтир», «Кобзар» Шевченка 1840 року, першодрук «Енеїди» Котляревського, рукопис Сковороди, маємо першодрук, оригінал книги Куліша, видання Києво-Печерської Лаври, грамоти Івана Мазепи», — розповідає Ольга Алексич, бібліотекар Гарвардського Університету, бібліограф Українських колекцій.
Українські книжки у Гарварді почали збирати на початку 20-го століття. Здебільшого це були подарунки колекціонерів. І лише зі створенням при Гарварді Українського наукового інституту понад 50 років тому літературу з України почали закуповувати систематично.
Українські стародруки оцифрують у межах загальної комп’ютеризації університетських бібліотек США, щоб надати доступ до рідкісних творів дослідникам з усього світу. На проект уже виділили кошти.
Джерело: voanews