У Британії на 28,5% зменшилось число студентів-мистецтвознавців

За останні 10 років загальна кількість студентів, що з першого курсу бакалаврату вивчають теорію та історію мистецтва, зменшилась на 28, 5%.

Про це повідомило Агентство по статистиці вищої освіти (HESA).

Ймовірна причина: різке падіння числа першокурсників-мистецтвознавців стало наслідком спроби уряду Великобританії виключити цей предмет з програми доуніверситетської підготовки A-level. Ця освітня інновація зустріла активний опір з боку мистецтвознавців і художників, в тому числі Аніша Капура і Джеремі Деллера. В результаті історія мистецтва A-level була збережена в системі освіти.

В США подібний скандал стався у 2014 році, коли президент Обама запропонував підтримати цінність професійного навчання за рахунок історії мистецтва. Пізніше Обама приніс вибачення за «поверхневе зауваження». Згідно звіту Національного фонду мистецтв, сектор мистецтва і культури у 2016 році вніс в економіку США $ 804,2 млрд, або 4,3% ВВП. Аналогічні індустрії Великобританії вносять в економіку близько £ 10,8 млрд, згідно з доповіддю, підготовленою Радою у справах мистецтв Англії в 2019 році.

В той же час число студентів, які з першого курсу йдуть вивчати бізнес і адміністрування, зросло у Великобританії на 7%.

Джерело: АРТГИД