ЦЕНТР ПОМПІДУ ВІДКРИВ ВИСТАВКУ УКРАЇНСЬКОГО СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

21 листопада 2022 року Центр Помпіду відкрив виставку українського сучасного мистетцва. Експозиція складається із творів, подарованих Центру українськими художниками і колекціонерами. Твори охоплюють період від 60-х років ХХ століття до сьогодення, засвідчуючи унікальність мистецтва України. На виставці представлені одеський, харківський та київський художні осередки.

Серед дарувальників творів  —  Андрій Адамовський, Зенко Афтаназів, Євген Деменок, Борис Гриньов, Тетяна Осадча, Жанна Кадирова, Леонід Комський, Вадим Мороховський, Руслан Нонка, Євген і Тетяна Павлови, Олександр Самченко, Валерій Тарасюк. 

Робота Сергія Ануфрієва із серії “Ангар №3” (1983) на виставці у Центрі Помпіду. Джерело: Семен Кантор / Facebook

Історія проєкту “Україна в Помпіду” розпочалася ще у 2015 році, коли Український Клуб Колекціонерів Сучасного Мистецтва ініціював проведення у Центрі виставки. Поштовхом до цього стала активізація російської культурної експансії в європейський простір. Зокрема, такі митці, як  Борис Михайлов, Юрій Лейдерман, Сергій Братков, Сергій Ануфрієв та Вагріч Бахчанян, були представлення на виставці у Помпіду у 2017 році як російські. Отже, ініціатор проєкту Зенко Афтаназів і його колеги мали на меті познайомии французьких мистецтвознавців з художніми течіями в різних містах України, їхніми особливостями і тематикою. 

Фото з презентації проєкту “Україна в Помпіду” в M17 Contemporary Art Center (2021). Джерело: M17 Contemporary Art Center

Також з нагоди відкриття виставки 23 листопада 2022 р. із 18:30 до 20:30 у бібліотеці Кандинського відбудеться круглий стіл. Його модеруватиме куратор Національного музею сучасного мистецтва в Центрі Жоржа Помпіду Ніколя Люччі-Гутніков, заступниця директорки Національного художнього музею України Оксана Баршинова, мистецтвознавці Аліса Ложкіна та Олександр Соловйов. Вхід на подію безкоштовний за попередньою реєстрацією.

Центр Помпіду — національний культурний центр у Парижі, створений у 1977 році за ініціативою французького президента Жоржа Помпіду. Входить до переліку топ-5 світових музеїв сучасного мистецтва та налічує у своїй колекції понад 100,000 робіт ХХ – ХХІ сторіч авторів різних країн. Колекція Центру є найбільшою колекцією сучасного мистецтва в Європі.