Театр на Подолі переміг в архітектурному конкурсі Ukrainian Urban Awards

Проект реконструкції Театру на Подолі отримав гран-прі архітектурного конкурсу Ukrainian Urban Awards та переміг у номінації «Архітектура культурно-соціальних об’єктів».

Першого червня у Києві вперше відбувся конкурс архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards. До участі було подано понад 500 проектів з усієї Україні. Проекти оцінювалися у декількох номінаціях, серед яких: житлова архітектура, комерційна архітектура, архітектура змішаного типу використання, реновація/реконструкція історичного об’єкта, архітектура громадських об’єктів, ландшафтна архітектура та планування, інновації в будівництві.

Автором проекту Театру на Подолі є харківське архітектурне бюро Drozdov&Partners Олега Дроздова. Сьогодні він є найсучаснішим театром в Україні з технічної точки зору. Він облаштований також для людей з інвалідністю.

До складу журі увійшли: чинна головна архітекторка Копенгагена Тіна Собю, керівник відділу урбаністики академії архітектури Амстердама Маркус Аппенцеллер, засновник Rojkind Arquitectos Майкл Ройкінд, виконавчий директор Zaha Hadid Architects Крістос Пассас, Вісенте Гуайарт – головний архітектор Барселони у 2011-2015 роках, Хірокі Мацура – головний проектувальник бюро Maxwan.

Від України серед журі був Сергій Целовальник (головний архітектор Києва у період з 2010 по 2015 рік). В ролі почесних гостей були запрошені Лев Перцхаладзе (заступник міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКХ України) та чинний головний архітектор Києва Олександр Свистунов.

ІНШІ ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ:

Житлова архітектура – ЖК «Вілла Магнолія» (Майстерня Бєляєва);

Комерційна архітектура – офісна будівля у Львові (Майстерня Бєляєва);

Реновація – CoWorking (група компаній AVG);

Архітектура громадських об’єктів – Печерська міжнародна школа (компанія ARCHIMATIKA).

Джерело: Хмарочос