Меценатська стипендія від «Амбасадорів культури»

Меценатська спільнота «Амбасадори культури» започатковує щорічну стипендію для українських художників і художниць, що починають свою творчу кар’єру. Й оголошує перший відкритий конкурс на її здобуття. Стипендія не має обмежень щодо медіуму, із яким працюють заявники, чи тематикою робіт. Головна мета — підтримати сучасне мистецтво. 

«Амбасадори культури» — спільнота підприємців-інтелектуалів, які об’єдналися на базі Музею сучасного мистецтва Одеси навколо ідеї розвивати культуру через підтримку сучасного мистецтва. Станом на листопад 2021 Амбасадорами культури є 17 людей бізнесу з Одеси. 

Стипендія призначатиметься раз на рік одному автору чи групі авторів, й  допоможе митцям зосередитися на власному розвитку: резиденції або навчанні (необхідних для реалізації проєкту), розробці та реалізації виставки чи перфомансу, написанні критичних матеріалів, створенні книги або іншого видавничого проєкту тощо. 

Розмір стипендії складає 10 тисяч гривень на місяць протягом півроку та окремий бюджет (30 тисяч гривень) на реалізацію проєкту на території Музею сучасного мистецтва Одеси з кураторським супроводом. Тож, окрім фінансової, стипендіати отримують й кураторську, інформаційну та інституційну підтримку від МСМО. Дедлайн подачі заявки: 21 січня 2022

Подати заявку

Детальна інформація про конкурс та його умови оприлюднена також на сайті Музею сучасного мистецтва Одеси.

Стипендія — другий проект, фінансований спільнотою. Зараз триває підготовка видання, присвяченого художнику Олегу Соколову. Книга, редактором та упорядником якої виступає колекціонер і меценат Євген Деменок, буде готова до друку на початку наступного року.