Журнал «Український театр». Відродження

Днями вийде друком перший номер відновленого журналу «Український театр». Його засновницею стала театрознавиця, директорка видавничого дому «Антиквар» Ганна Шерман. 

«Професійне друковане видання — це передусім свідчення зрілості галузі як такої. І коли шість років тому журнал «Український театр» остаточно зник, це сприймалося наче певна ознака занепаду», — пише Ганна Шерман у редакційній колонці в першому числі видання.  

Ганна Шерман. Фото Олександра Сергієнка

У травні 2020 року вона вирішила відновити часопис. Але далі були пандемія і повномасштабне вторгнення. 

«Підготовка й випуск першого номера поглинули чотири роки й чотирьох головних редакторів, кожному з яких я вдячна за безкорисну підтримку. Особливо Ірині Чужиновій, чий внесок став дуже дієвим, тож цей номер — і її прем’єра», — зазначає Ганна Шерман. 

Головним редактором оновленого журналу став журналіст і театрознавець Віталій Жежера.

Віталій Жежера. Фото Валерія Мілосердова

«За останні два роки для всіх нас в Україні загострилося відчуття Дому — часом втраченого й покинутого, постійно беззахисного й загроженого. Власне, під отаким настроєм і робився цей випуск «Українського театру». Ми уявляли його собі як ще один прихисток для тих, хто в цей тривожний час створює п’єси, ставить вистави, придумує для них музику й сценографію, грає ролі й пише про всю цю чарівну, ілюзорну й нетривку матерію. Нам ідеться про підтримку Дому — щоб було куди повертатися тим із нас, хто зараз воює», — пояснює Віталій Жежера. 

Перше число відновленого «Українського театру» складається з трьох тематичних частин. 

У розділі «Гра» опубліковані відгуки експертів V Міжнародного фестивалю-премії «Гра» на прем’єри театрів 2021–2022 років.

«Будні» — про сьогоднішні проблеми й тенденції: сплеск інтересу до видовищ, нові постановки, книжки про сценічне мистецтво, зміна поколінь у театральному середовищі та інше. 

Третій блок називається «Війна». У ньому містяться статті театрознавців, написані в перші місяці повномасштабної російської агресії. 

Журнал виходитиме щокварталу. Згодом, як планується, стане місячником.  

Довідково: У 1917 році в Києві з’явився тижневик «Театральні Вісті». Його відповідальним секретарем був режисер Лесь Курбас. У 1919–1941 роках у Києві та Харкові виходили інші журнали — «Театр», «Сільський театр», «Радянський театр», «Масовий театр». Усі вони — попередники відомого часопису «Український театр», що виходив друком багато років. Його перестали видавати у 2018-му.

_______________________________________________________________

Презентація журналу «Український театр» №1 відбудеться у понеділок, 27 травня 2024 року, о 16.00.

Місце — фоє Театру на Подолі (Київ, Андріївський узвіз, 20 А, Б).

Вихід журналу «Український театр» — це частина проєкту «Медіахолдинг мистецької періодики». У межах цього проєкту також готується до друку часопис «Кіно-Коло».