Виставка Олега Тістола у галереї «Mistrika»

На мапі Києва з’явилася нова мистецька точка. Це — галерея «Mistrika». Перша виставка, що проходитиме у галереї, присвячена творчості Олега Тістола. 

Про артгалерею «Mistrika»

Засновники галереї «Mistrika» — Аліна та Руслан Очеретяні (підприємці, засновники Kacho Group), і Максим Бернадський (арткуратор, колекціонер, режисер, сценарист).

Назва «Mistrika» відображає місце, де знаходиться галерея — на Подолі, навпроти нового подільського моста та навпроти ріки Дніпра (вулиця Набережно-Хрещатицька, 25).

В галереї працюватимуть із сучасним українським мистецтвом: популяризуватимуть творчість художників, продаватимуть їхні роботи, проводитимуть виставки та різноманітні мистецькі заходи. Галерея має також напрямок соціальної діяльності: відраховує 10% з продажу на благодійність, а саме — відновлення поранених військових. Команда планує активно співпрацювати з містом: інвестувати в створення артробіт, встановлювати їх у загальнодоступних місцях, дарувати їх місту.

«Імпульсом до створення галереї був запит на дослідження власної культурної ідентичності. Контекст, в якому ми знаходимось останні роки, на мою думку, готує нас до переходу в нову парадигму. Ми окреслили це терміном «метабароко», вибухова вітальність. Дякую Максиму Бернадському за це слово, так ми описуємо наш культурний код сьогодення і майбутнього. 

Цей проєкт також є цікавою інтелектуальною і комерційною задачею: розбудовувати артринок в Україні, зберігаючи істинну красу і сутність мистецтва», — розповідає Аліна Очеретяна.

Про виставку «Original О.Тістол»

Найкраще відображає термін «метабароко», на думку засновників галереї, творчість Олега Тістола. Адже його мистецтво — яскраве, життєствердне, іронічне та емоційне. Саме тому першу виставку в новій галереї організували разом з цим художником.

Сам Олег Тістол не заперечує таке визначення щодо своєї творчості. Каже, що «українське бароко» є в творчості усіх українських митців: у якому б стилі не працював український художник, врешті-решт у нього все одно вийде щось, що пов’язане з нашим бароко.

На виставці в галереї «Mistrika» представили роботи Олега Тістола різних років. 

«Ми хотіли показати “невидиму” сторону творчості Олега. Роботи, які не бачив ніхто, за винятком найближчого кола художника. Більшість з робіт на нашій виставці взагалі ніколи не покидали межі майстерні Олега. Як, наприклад, “Портрет Марини” 1982 року. Це — перший портрет Марини Скугарєвої, художниці, дружини і музи Олега, створений в перші дні зародження їхніх почуттів. Цю унікальну роботу доповнюють й інші портрети Марини — офорти, графіка, олівцеві ескізи», — каже співзасновник та куратор галереї Максим Бернадський.

В експозиції є також автопортрети Олега Тістола в різній стилістиці, створені протягом більш ніж сорока років. Є зображення «особливих місць» для художника — майстерні, дому в Баришівці. Є роботи та ескізи з серії «Українські гроші» (1990-х років); роботи з проєкту «Ай-Петрі» (художник працює з цим проєктом від початку повномасштабної війни); є робота, створена спеціально для виставки.

Галерея «Mistrika» працюватиме з вівторка по неділю з 12:00 до 20:00. Адреса — Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, 25. Виставка «Original О.Тістол» триватиме 14 березня по 13 квітня.