«Український авангард. Еволюція»: третя виставка нового музею

З 8 березня до 6 квітня у Музеї Києва працюватиме виставка «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції 3.0». 

Відвідувачам представлять понад 50 експонатів — це мистецькі твори, які нещодавно з’явилися у колекції Музею авангарду. Серед них є роботи зірок класичного авангарду, а також твори їхніх послідовників.

Особливо символічною та цінною роботою, представленою на виставці, стане скульптура Олександра Архипенка «Жінка, що сидить», яку подарував Музею авангарду колекціонер Ігор Воронов.

Олександр Архипенко. Жінка, що сидить

«У 2023 році, коли вперше почув про ідею створення Музею авангарду в Києві, я з великим задоволенням, одним із перших, подарував у колекцію майбутнього музею роботи Марка Гейка та Віктора Рижих. Зараз музей уже офіційно існує — мрія багатьох митців і колекціонерів здійснилась.  Тож я вирішив подарувати новоствореному Музею авангарду одну з найцінніших робіт моєї колекції», — розповідає колекціонер Ігор Воронов

Окрасою виставки стануть твори ще двох представників класичного авангарду — Віктора Артемцева та Георгія Петраша. Їхні роботи — з фондів Музею історії міста Києва. 

Робота Георгія Петраша

Зокрема,  надважливе значення має «Портрет Т. Г. Шевченка» Віктора Артемцева, оскільки це перша відома робота, присвячена Кобзарю, що виконана в авангардній техніці та створена у період класичного авангарду.

Віктор Артемцев. Портрет Т. Г. Шевченка

Також в експозиції представлять роботи митців наступних поколінь, що стали послідовниками авангарду — Василя Кричевського, Олександра Хвостенко-Хвостова, Костянтина Піскорського, Оксани Павленко, Хани Орлової, Олексія Владімірова, Ганни Криволап, Володимира Вештака, Романа Жука, Олега Тістола, Марини Скугарєвої. 

«Робота над вивченням і популяризацією українського авангарду триває — ми продовжуємо розшукувати, зберігати, публікувати і демонструвати твори українських митців, закріплюючи за Україною звання центру авангарду. Музей авангарду — амбітний проєкт, що має всі шанси стати найпотужнішим музеєм країни», — розповів ініціатор та засновник Музею авангарду Юрій Комельков.

«Від ідеї до створення нового музею минуло менше двох років, і за цей час було зроблено вже чимало — пошукова та дослідницька робота у фондах музею, організація та проведення трьох виставок «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції», підготовка та презентація двох каталогів. Окремо варто наголосити на цінній співпраці з колекціонерами та художниками — на сьогодні кількість подарованих робіт нараховує 145 унікальних мистецьких творів українського авангарду», — каже генеральна директорка Музею Києва Діана Попова.  

Нагадаємо, що 12 листопада 2024 року за розпорядженням начальника Київської військової адміністрації був створений Музей авангарду, що став 10-ю філією Музею історії міста Києва. 

Графік роботи виставки: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні.
Вартість квитків: 160/80 грн (повний/пільговий).
Місце: МВЦ Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7, 3-й поверх.
Відкриття: 7 березня о 17.00 (за запрошенням).
Акредитація на відкриття: 0663772988 (лише для ЗМІ).