«Meeting point»: виставка Андрія Блудова та Олексія Сая

У київській галереї Imagine Point проходить виставка живопису та скульптури Андрія Блудова і Олексія Сая. 

В експозиції — живописні твори Андрія Блудова із проєкту «Урбаністика». Роботу з ним художник розпочав ще у 2018 році. В проєкті «Урбаністика» митець будує своє уявне Місто, складене із «прямих ліній та кутів у різних перспективах», з дивовижних штучних конструкцій. Це — зафіксовані на полотні графічні креслення постмодерністської архітектури, що часом виглядають нереальними, футуристично-абсурдними.  

Олексій Сай представив на виставці серію робіт «Дими». Це металеві об’єкти-інсталяції, які митець почав створювати більше десяти років тому, під час Майдану. «Це — дими. Дими від світло-шумових гранат на стадії самого моменту вибуху, коли всіх, хто є поруч, оглушає.  Я почав їх робити взимку 2014. Я продовжую їх робити час від часу і тепер — але зараз, можливо, це не ті дими, а якісь інші — в будь-якому випадку, це «щось затверділе, яке не має бути твердим», — розповідає Олексій Сай.

Сріблясті металеві «дими» контрастують із яскравими полотнами. Водночас геометрична лаконічність, різкі, чіткі обриси нагромаджень візуально поєднують інсталяції та живопис.

«Що відчуває людина у пастці заплутаних лабіринтів споруд під час вибухів, під цупкою завісою димів? І яким бачить вихід для себе? Бо вихід завжди є, і завтра, попри все, настане…», — йдеться у анонсі виставки.

Фото галереї Imagine Point.

Виставка проходитиме до 25 травня 2024 року. Адреса — Київ, Голосіївський проспект 86/1 (з 12:00 до 19:00, вихідні дні — неділя, понеділок, вівторок).