«Полювання з повітряним змієм»: виставка живопису Олексія Малиха

У Київській картинній галереї відкрилася виставка Олексія Малиха «Полювання з повітряним змієм».

Виставка названа за однойменним твором, написаним у 1992 році, і презентує погляд художника на свій живопис 90-х років ХХ століття. Роботи цього періоду були написані у майстерні в Карпатах, експонувалися у Німеччині і Франції, та сталося так, що в Києві їх майже ніхто не бачив. І зараз митець дивиться на них не в історичній перспективі, а крізь оптику сьогодення, з позицій своєї теперішньої творчості.

Це погляд на шлях, що триває. Це одкровення художника-спостерігача, мисливця, який дивиться вглиб, всередину себе, і одночасно — над собою, перетворюючи полювання на споглядання та фіксуючи все, що відбувається зовні.

Виставка дає можливість помітити, як із плином часу змінюються стосунки між художником та об’єктами спостереження: у нових роботах персонажі стають не істотами, а ландшафтами, фігуративні образи зводяться до графічних знаків-символів, сюжети оповідей про них звільняються від гострих алюзій та алегорій, а дійсність, що їх оточує, більш щільно вкладається на полотні, дереві або папері. І ці зміни потребують вже іншої мистецької мови — нових форм, технік, матеріалів, колоритів.

Художник не просто полює за світом уважним поглядом із високості: він спостерігає за диханням Землі, відчуває її тривоги та біль, заглиблюється у її вічність та таємничість…

…Оптичний кут змінюється, наслідуючи рух лету повітряного змія.

Виставка проходить за підтримки галереї Imagine Point. Триватиме до 16 червня 2024 року.

Адреса — Київ, вулиця Терещенківська, 9 (музей працює з 11:00 до 18:00, крім понеділка та четверга).

Текст — Ксенія Малих, Марина Афанасьєва.

Головне фото — Олексій Малих «Полювання з повітряним змієм», 1992, полотно, олія. Фото Сергія Мазураша.