«Опалювальний сезон» Васі Дмитрика у Кривому Розі

Завтра, 15 червня, у Криворізькому центрі сучасної культури (KRCC) відкриють персональну виставку художника Васі Дмитрика «Опалювальний сезон».

Вася Дмитрик працює у мистецькій майстерні в Одесі, на судноремонтному заводі (СРЗ-2). В останні дві зими він опалював свою майстерню дерев’яними палетами з порту. Щоразу, вичищаючи піч, збирав цвяхи і думав, як із ними бути. Згодом виникла ідея створити механізм, який співпрацюватиме з цим матеріалом — з деформованими, покритими іржею та сажею цвяхами.

Спеціально для проєкту створили «трасограф». Він приводить в рух цвяхи та створює сет аркушів з їхніми слідами. Штучний інтелект запрограмував різні рандомні режими пересування електромагнітного поля.

Рух цвяхів і створення щоразу нових, унікальних відбитків відбувається перед очима відвідувачів. Це дійство по-своєму захоплює, спонукає до роздумів.

Вперше «Опалювальний сезон» представили в Івано-Франківській Асортиментній кімнаті, згодом — в Одеському національному художньому музеї. У Кривому Розі буде третій показ проєкту. Після цього «Опалювальний сезон» поїде на фестиваль цифрового мистецтва у Лінц (Австрія).

Куратор виставки — Кирило Ліпатов.

Виставка працюватиме до 15 липня 2024 року. Адреса: Кривий Ріг, вул. Полубоярцева 6б (з 12:00 до 19:00, з п’ятниці до неділі).