про виставку робіт з колекції галереї «НЮ АРТ»
У Львові, в Національному музеї ім. Андрея Шептицького проходить виставка «Львівський код: мистецькі рефлексії». В експозиції — понад 100 творів львівських художників із колекції київської галереї «НЮ АРТ», а також вибрані роботи зі збірки Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ (Науковому товаристві ім. Шевченка).

На початку ХХ століття Львів підтримував тісні зв’язки з європейськими культурними центрами. Це сприяло активізації творчого життя у місті. Важливим осередком національного мистецького руху стала школа Олекси Новаківського. Її представники поєднували у своїй творчості українську культурну ідентичність із модерністськими тенденціями Європи.
У той самий час у Львові творив Іван Труш, якого мистецтвознавці вважають одним із найвизначніших українських художників-імпресіоністів.
Повоєнний період ознаменувався новими мистецькими пошуками. Значну роль у розвитку львівського мистецтва відіграли Роман та Марґіт Сельські, які під впливом європейського модернізму заклали основи нового живописного стилю. Їхні ідеї надихнули цілу плеяду митців, серед яких — Карло Звіринський та Володимир Патик.
Окреме місце в експозиції відведено творчості учня Карла Звіринського — Романа Петрука, чия пластика вражає глибиною та символізмом. Також на виставці є твори Володимира Лободи та його дружини Людмили, які переїхали до Львова у 1981 році. Для їхнього мистецького стилю характерне глибоке переосмислення народного мистецтва та сучасних художніх форм.
Загалом, виставка «Львівський код: мистецькі рефлексії» показує глядачам динамічний розвиток художнього середовища Львова ХХ століття. Львів’яни та гості міста мають змогу побачити твори, які довгий час не експонували у Львові.
Кураторка виставки — директорка галереї «НЮ АРТ», мистецтвознавиця-експертка Євгенія Білоусова.
Виставка триватиме до 11 травня 2025 року. Адреса — Львів, проспект Свободи, 20 (вівторок — неділя, з 10:00 до 18:00).
Фото з Facebook-сторінки музею.