Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» — про трагедії минулого й сьогодення мовою мистецтва
№(3) 136, 2024
300 грн
(надсилатимемо з 1 жовтня)
Урочище Бабин Яр — один із символів Голокосту, відомий у всьому світі. Формувати цілісну та правдиву оповідь про катастрофи, які відбувалися у Бабиному Яру та в Україні загалом, про геноцид (1940-х і нинішній), зробити проникливе місце пам’яті, — такі завдання ставить перед собою Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», партнер нового випуску «Антиквару».
Читайте у цьому номері:
- Розповіді про окупацію Києва у 1941 році, про геноцид в Бабиному Яру, про документальний роман «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова — у статтях історика та письменника Станіслава Цалика.
- Статті про музеєфікацію «таборів смерті» у різних країнах; про радянську політику пам’яті та про сучасні технології, новаторські підходи до подання теми Голокосту — у статтях Олексія Зотикова, Леоніда Фінберга та Євгена Котляра.
- Роздуми про те, яким має бути заповідник «Бабин Яр», та чому мовою мистецтва простіше говорити про катастрофу — в інтерв’ю з директоркою Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Розою Тапановою.
- Розповіді про виставкові проєкти, реалізовані в заповіднику вже під час повномасштабної війни — «Exodus: Шлях з небуття», «Бахмут. Обличчя геноциду 1942/2022», «Бабин Яр: Дзеркала смерті», «По живому», «Вкрадене дитинство», «Хтось був сусідом: вибір, людська поведінка та Голокост».
- Інтерв’ю з Михаелем Бродським, Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні — про паралелі в історії Ізраїлю та історії України, про те, як зберігати пам’ять про трагічні події.
- Інтерв’ю з митцями, що працюють з темою Голокосту, — з Олександром Щетинським, Михайлом Алексеєнком та Матвієм Вайсбергом.
Запрошена редакторка випуску — Роза Тапанова, директорка Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».
Щоб замовити журнал,телефонуйте: +38 (095) 794 85 09,
пишіть у приват на нашій сторінці у Facebook / Instagram,
або на пошту — antykvar.magazine@gmail.com.
Доставка — «Новою поштою» за рахунок отримувача.